Ukrajinské území v rukou Rumunska

Rumunské území
Rumunské území
Zdroj: www.wikimedia.org

Nepokoje a hádky na Ukrajině stále trvají a konečné řešení nikde. Tohoto momentu bezvládí, se ale některé státy pokoušejí využít a brousí si na Ukrajinské území své drápky. Jedním z těchto států je Rumunsko, které začalo na území mezi Bukovinou a Odeskými oblastmi, rozdávat svým lidem národní pasy. Doposud byly pasy rozdány asi 80% obyvatelům, jedná se o etnické Rumuny, kteří na Ukrajině žijí. Jejich počet mírně přesahuje 100 tisíc. Jenže proč se takto děje? Proč se Rumunsko snaží získat část Ukrajinského území?

Důvodů je několik: Tím prvním je podle hlavního města Rumunska, Bukurešti, diskriminace národnostních menšin, tento fakt, ale započal až nástupem pučistických lidí do čela místních, Ukrajinských úřadů.

Další důvod, tvrdí sám expert Vladimir Bruter, cituji:

V okresním centru Černovické oblasti byla uzavřena škola, ve které se většina předmětů vyučovala v rumunštině. Škola se stala ukrajinskou i přes protesty místních obyvatel. To, že v místech hustě obydlených etnickými Rumuny není rumunština oficiálním jazykem, je příznak utlačování. A v rámci současného ukrajinského státu není řešení těchto problémů jen složité, je prostě nemožné.

Třetím problémem, se kterým se Rumuni setkávají, jsou podle politického analytika Pavla Kandely, pravicový nacionalisté, kteří nedávno vypálili několik domů ve vesnici Kostičany, která je na samotných hranicích s Rumunskem. Zdejší obyvatelé, byly po tomto útoku, převezeni do nemocnic s různými stupni popálení. Krom toho byly také v Rumunských městech uspořádány mítinky, které měli vyzvat tamní politiky, o ochranu svých obyvatel.

Jak řekl, sám Pavel Kandela, cituji:

Ukrajinský nacionalismus, především v západní části země, vyvolává, mírně řečeno obavy, u národnostních menšin

Rumunská vláda v tomto směru poslechla a na Ukrajině, zejména v oblastech, Jižní Bukoviny a Oděsy, naplánoval jak vojenská cvičení, tak i vysazení Rumunských vojsk. Co se týká rumunských vojsk tak ty na Ukrajinu „vtrhnou,“ v případě, pokud je tamní rumunští  obyvatelé, požádají o pomoc. Celou tuto akci bude mít na starost zvláštní oddělení, Vulturi, jež provádí vojenské výcviky v USA.

Zdroj: Hlas ruska

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář