Ukrajina a nové ministerstvo informační politiky

0
42
Ukrajina a nové ministerstvo informační politiky
Zdroj: www.freeglobe.parlamentnilisty.cz
Print Friendly, PDF & Email
Ukrajina a nové ministerstvo informační politikyZdroj: www.freeglobe.parlamentnilisty.cz
Ukrajina a nové ministerstvo informační politiky
Zdroj: www.freeglobe.
parlamentnilisty.cz

Ukrajinská strana „Blok,“ nynějšího prezidenta Ukrajiny, Petra Porošenka, dnes za jeho přítomnosti na zasedání klubu strany, odhlasovala vznik nového ministerstva, „Ministerstva informační politiky“. Ne všichni s vytvořením tohoto ministerstva souhlasili. Celkem se našli tři odpůrci (jedním z nich byl i Sergij Lešenko  – šéfredaktor deníku „Ukrajinská pravda,“ jež celé toto ministerstvo označil za „ministerstvo pravdy) a tři jedinci, kteří se zdrželi hlasování.

To ale není vše, našli se totiž i lidé, kteří tento návrh otevřeně podporují, jedním z nich je například, bývalý poradce ministra vnitra, jež nyní zastává funkci poslance za Lidovou frontu, Anton Gerašenko, který řekl, že cílem tohoto nového vládního orgánu by měla být údajná „ochrana,“ před ruskou propagandou a protiprogandou v Rusku s tím, že by toto ministerstvo mělo zasahovat i do okupovaných oblastí jako je Krym, či Donbas.

Co týká hlavní tváře tohoto ministerstva, tak by do jeho čela, nejspíše usedne bývalý novinář a politik, Jurij Stec jehož dcera má mimochodem za kmotry lidi, kteří působili ve vládách Julie Tymošenkové, Jurije Jechanurové, nebo Viktora Janukovyče  jako ministři vnitra.

Na závěr by bylo dobré také říct, že sám Jurij Stec, dříve veřejně prohlásil a ujistil, že o vytvoření tohoto nového ministerstva, se bude veřejně diskutovat a že prostor pro svůj názor budou mít i jednotliví zástupci z médií. Ti na to, slyšeli a 2. prosince se část ukrajinských žurnalistů, sešla před místním parlamentem, překvapivě né kvůli tomu, aby návrh podpořili, ale aby naopak, vyjádřili svůj nesouhlas. Krom toho, že to byly většinou lidé, kteří jsou členy skupin, tipu: „Poctivě,“ nebo „Stop cenzuře,“ nabízí se zde několik otázek:

Proč novináři nechtějí toto ministerstvo? Bojí se snad toho, že by pak museli psát pravdivě? Nebo se jen věrně zastávají svých šéfů, kteří nejspíše „plavou“ v rýži?

Zdroj: Freeglobe

Ukrajina a nové ministerstvo informační politiky
Prosím ohodnoťte tento článek

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ