Ukrajina a její turistika „téměř“ na nule

Cestovní ruch na Ukrajině
Cestovní ruch na Ukrajině
Zdroj: www.airlines-inform.com

S tím jak na jihovýchodě Ukrajiny probíhá občanská válka, tak se hroutí i turistická návštěvnost, která v roce 2013 činila zhruba 24,5 milionů turistů, z čehož 10 milionů, byly pouze ruští občané.

V letošním roce, ale musíme na takto uspokojivá čísla ihned zapomenout, důvodů je hned několik. Podle odborníka cestovního ruchu, Romana Babyleva, se celková návštěvnost turistů, odvíjí od bezpečnosti dané země, jinak řečeno, čím je v zemi bezpečněji, nehrozí nějaké vládní převraty a je vybudovaná infrastruktura státu, tím větší počet návštěvníků, může daný stát očekávat, pokud tedy má čím zaujmout. Jak ale tvrdí současná vedoucí tiskové organizace Rosturizmus, Irina Ščegolkovová, tak Ukrajinu, nenavštěvují v podstatě, žádní turisté, a když se přeci jen někdo objeví, tak se jedná většinou o individuálního turistu, který na Ukrajinu přijíždí se značnými obavami. Ukrajinské vztahy v oblastech cestovního ruchu jsou v podstatě úplně zničeny. Podle odborníku, může letos na Ukrajinu zavítat, něco kolem 3,5 milionů lidí, zejména Poláků, Rumunů a Maďarů, kteří se budou zdržovat výhradně v západních oblastech Ukrajiny, jako je Haličsko, Bukovina a Zakarpatsko, jen velmi zřídka by se mohli stavovat i v Kyjevě. O co ale turisté přijdou, bude beze sporu největší turistická atrakce o kterou Ukrajina „nedávno,“ přišla a to je Krym. V minulosti na Ukrajinu jezdili i turisté ze západních zemí, ti se ovšem, kvůli současné situaci na Ukrajině, už bojí do této země jezdit.

Zdroj: Hlas Ruska

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář