Turecký vojenský tábor pod palbou syrského letectva

Turecký vojenský tábor pod palbou syrského letectvaZdroj: www.s.yimg.com/
Turecký vojenský tábor pod palbou syrského letectva

Zdroj: www.s.yimg.com/

Vojenské letectvo Sýrie dnešním dnem (25. listopadem) podniklo letecký útok v severní části syrské provincie Allepo, kde zasáhlo proti tureckým vojákům. Zprávu o možném, zatím ale nepotvrzeném útoku, přinesli zdroje nakloněné turecké armádě.

Ty píší konkrétně o tom, že turecký vojenský tábor, který se nachází ve vesnici Araq, tedy v již zmíněné, syrské provincii Aleppo se stal 25. listopadu, cílem syrských vojenských útoků. Syrské útoky si dle informací politického poradce, Kenana Rehmaniho, dříve nakloněného k turecké armádě a nyní pracujícího pro „Syrskou kampaň,“ vyžádaly, nejméně jeden zničený turecký tank, tři mrtvé turecké vojáky a dalších 10 vojáků raněných.

V souvislosti s tímto syrským leteckým útokem nelze nezmínit fakt, že jeho cílem se pravděpodobně stala odveta za tureckou dělostřelbu z 23. listopadu. Tehdy začali turečtí vojáci, odstřelovat syrské vládní jednotky, které v Severní Latakii postupovali proti Tureckem podporovaným militantům.

Společně s tímto vojenským krokem, syrské armády v Severní Latakii nutno doplnit, že ve stejný den, bylo zahájeno také vojenské tažení proti teroristům ve východní části, města Allepa, konkrétně ve městě al-Bab (jedná se o město ve městě). K tomuto městu, potažmo teroristům Islámského státu, k nimž se už pokoušeli probít, Tureckem vedené síly se začali přibližovat také spojenecké síly, skládající se ze Syrské armády a kurdských Lidových, obranných jednotek.

Úplným závěrem pak už jen lze dodat, vysvětlující poznámku k výše zmíněnému termínu „Syrská kampaň.“ Jedná se o proti-Asadovskou „neziskovou organizaci,“ zaregistrovanou jako společnost ve Velké Británii. Tato organizace, v Británii společnost, poskytuje mediální podporu militantům v Sýrii a jejich zahraničním mecenášům.

Zdroj: Southfront.org

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář