Tragédie ve Francii jako pomsta za zesměšnující a urážející články

Časopis Charlie HebdoZdroj: www.en.wikipedia.org
Časopis Charlie Hebdo
Zdroj: www.en.wikipedia.org

Teroristický útok na redakci sataristického, francouzského týdeníku, Charlie Hebdo, vyvolal po celém světě spousty rozruchu a francoužští obyvatelé se nyní obávají o své životy. Francouzský prezident, François Hollande, celý případ nazval teroristickým útokem na svobodu slova a svobodu žurnalistiky. K těmto slovům se později přidal i americký prezident, Barack Obama, který dodal že společně s franzouzskou policií se pokusí dopadnout viníky celého, toho útoku, který měl na svědomí 12 životů. Jen jedné z členek se podařilo, čirou náhodou, vyváznout bez zranění, schovala se pod stůl. Podle výpovědi samotné ženy, která byla členkou redakčního týmu, sataristického týdeníku, stáli u dveří dva muži, jež plynule ovládali Francouzštinu a neustále vykřikovali hesla, že jsou od Al-Kajdy. Když nakonec žena odemkla dveře, muži začali bezhlavě střílet.

Proč začali dva muži střílet a vykřikovali hesla, že jsou od Al-Kajdy, se neví. Podle dostupných informací, muže za celým tímto činem, stát pouhá pomsta za publikaci zesměšňujících článků, které byly tímto týdeníkem publikovány, v hojném množství. Velkým otazníkem je také to, zdali se jednalo o skutečné teroristy, ti se totiž takto nechovají. Většinou celý teroristický útok probíhá tak, že teroristé udeří, ihned se vypaří a teprve tehdy, když jsou v bezpečí, tak se k samotnému činu, přes média, přiznají.

V tomto případě se ale celá akce odehrála jinak a je třeba říci, že samotným teroristům hodně hrálo štěstí do karet, neboť tolik náhod snad ještě žádný terorista, neměl. Jen pro zajímavost: Teroristé se při útěku dostali celkem třikrát do přestřelky s tamější, francouzskou policií, přičemž následně nastoupili do auta se kterým později bourali a díky střelné zbrani si obstarali auto nové, se kterým zmizeli.

Vykřikování hesel, to je důvod ptát se na otázku, zdali za útokem nestáli obyčejní lidé. Ať to byl útok kýmkoli zorganizován, tak si nemůžeme odpustit skutečnost, že byl naplánován, velice dobře a i zde, se nám s přihlédnutím k faktům a to sice, že: Údajní teroristé udeřili zrovna v době redakční porady, Charlie Hebdo, nabízí otázka: „Šlo také o náhodu, nebo to bylo záměrem?,“ a pokud to bylo záměrem, tak proč muselo životem zaplatit 12 lidí?

A teď se dostáváme až na tzv. jádro pudla: O co tady vlastně jde?

Podle amerického a francouzského prezidenta jde v tomto případě o útok na svobodu slova a žurnalistiku. Není tomu tak. Realita je taková, že útok byl směřován na samotný francouzský stát, řeší se totiž zde problém mezi úlohou státu a veřejností. Podle zpráv totiž francouzská vláda, některým činům neklade žádné míry, prostě jinak řečeno, tamější vláda si nejspíše plete, nebo spíše zaměňuje tolerantnost (povolení od normy) za benevolenci (shovívavost).

Jaké že to má souvislosti?

Celý ten problém je velice jednoduchý. Sataristický týdeník, Charlie Hebdo, vydává zesměšňující články, které byly mimo jiné adresovány i na osobu, proroka Mohammeda a díky těmto článkům se redakce, stejnojmenného časopisu vyskytla v hledáčku útoku už před několika lety. Když k útoku došlo, lidi z redakce tohoto časopisu si nejspíše nedali říct a své články publikovali dále až do dnes. Během těch let ale začali psát navíc zesměšňující články i o muslimech, křesťanech a židech atd… a to pravidelně. Není tak divu, že někomu „rupnuli“ nervy a dotyční si to s redakcí chtěli jak se patří vyřídit.

No a protože francouzský stát nedokázal, působení tohoto magazínu nějakým způsobem zredukovat, či ho případně ochránit od útoků za bílého dne, tak proto se hovoří o útoku na svobodu slova a žurnalistiku.

Díky urážkám, které časopis produkoval, byl a je velice záporně hodnocen mezi čtenáři, dokonce redakce tohoto časopisu na konci minulého roku, spustila reklamní kampaň, neboť čtenost byla tak malá, že by časopis skončil.

Co na závěr?

Samozřejmě, upřímnou soustrast všem rodinám, kterých se tento útok nějakým způsobem dotknul (přišli o svého blízkého). Dále by bylo dobré poukázat i na fakt, že někdo, začíná v Evropě rozpoutávat anti-islamistické nálady. Konkrétním příkladem by mohly být třeba několika tisícové demonstrace v Drážďanech a vůbec v celém Německu. A pokud to bylo v Německu tak to lze očekávat i ve Francii. Pokud skutečně odstartuje reakce anti-islamistických nálad. Pak se opět dostáváme k otázkám, tipu: Je ještě Ebola na prvním místě celosvětově probíraných témat, problému? Neobsadil toto místo spíše Islám? A otázka se teď dotkne i Ukrajiny a USA: Nejsou tyto anti-islamistické nálady jen zástěrkou proto, aby byl skryt neúspěch americké operace na Ukrajině, jejímž účelem bylo vyprovokovat Rusko k válce? Všichni dobře víme, že Spojené státy by za svůj ekonomický a mocenský vliv, dali vše. A tato událost s útoky na redakci francouzského časopisu, se více než hodí pro vojenské sjednocení Evropy, proti Rusku.

Existuje totiž jistý scénář: Že Amerika se do vyšetřování, případu v Paříži, začne horlivě „montovat,“ aby pomohla Francii „odhalit,“ tento strašliví útok. Jaký bude výsledek tohoto vyšetřování? Zcela záhadně vyplavou na povrch zesměšňující články na Vladimíra Putina a postupně se přijde na to, že za útoky stojí Kreml a jeho Čečenci, kteří také umí křičet Allah Akbar.

Mno a rázem tu bude další vyostřená situace mezi Ruskem a USA a tudíž i další velké riziko 3. světové války. Američané si nikdy nedají a jak už můžete sledovat teď, tak Baracka Obama nabídl Francii svou pomoc. Inu příprava na americké „vyšetřování,“ právě začala.

Zdroj: Protiproud

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář