To to trvalo: Barack Obama konečně přiznal, že puč na Ukrajině byl a je pod taktovkou USA

o to trvalo: Barack Obama konečně přiznal, že puč na Ukrajině byl a je pod taktovkou USAZdroj: www.ac24.cz
o to trvalo: Barack Obama konečně přiznal, že puč na Ukrajině byl a je pod taktovkou USA
Zdroj: www.ac24.cz

Puč na Ukrajině, trvá už téměř rok a až do nedávna jsme zcela nevěděli kdo za jeho zorganizováním přesně stojí. Někteří konspirační teoretici tvrdili, že Spojené státy, jiní zas viu házeli na Rusko. Jaká je ale realita?

Všechny nejasnosti vyplavali na povrch před několika hodinami, kdy prezident se prezident Spojených států, veřejně přiznal že za celým krvavým pučem v Kyjevě a jeho následky, stojí Washington. Zároveň ale prezident Obama dal na srozuměnou, že do otevřeného konfliktu s Ruskem jít v žádném případě nehodlá.

K celému činu se prezident Obama přiznal v rozhovoru pro CNN, kde jak už bylo výše zmíněno řekl že USA „dobyly předání moci“ na Ukrajině. Tímto krokem tak definitivně zabetonoval všechna tvrzení všech jeho amerických kolegů, kteří tvrdili, že Euromajdan je čistě vnitřní záležitostí Ukrajiny a protesty, které se v této zemi odehrávají, jsou založeny na nespokojenosti jednotlivých ukrajinských vrstev obyvatelstva, jež jsou pobouřeny proti zlodějskému Janukovičovu režimu.

Podle slov Obamy byly protesty v Kyjevě pro Moskvu neočekávané a anexe Krymu ze strany Ruska byla jakousi „pomstou“ za tyto protesty, které Amerika vyvolala. Obama se však samotným pučem, jež zachvátil celou Ukrajinu, příliš dlouho nezabýval. To konec konců dokazuje i fakt, že nepadlo ani slovo, například o projevu vůle, obyvatel Krymu, nebo o tom že ukrajinští nacionalisté připravovali, nejspíše vojenské oddíly (eskadry), nesoucí smrt všemu co zastává názor, že by Krym měl zůstat součástí Ukrajiny. Už tehdy, při oddělování Krymu, od Ukrajiny byly lidé, proti ukrajinské, loutkové vládě, dosti naštvaní. Pokud by se Krym neoddělil a nebyl přiřazen zpět k Rusku, tak nejenom že, by lidé (příznivci Ruska a ukrajinské loutkové vlády), začali proti sobě tvrdě bojovat a situace by nabrala stejný spád, jako na dnešním Donbase, ale vyrostla by tu i nová základna NATO. Tu by tu pochopitelně nechaly postavit Spojené státy, které stojí v čele Severoatlantické aliance.

Závěrem celého rozhovoru pro CNN se Barack Obama snažil širokou veřejnost, která je v současnosti velice pobouřená situací na Ukrajině, uklidnit tvrzením, že Spojené státy nechtějí jít do otevřeného konfliktu s Ruskem, poněvadž to prý není moudrým řešením.

Baracka Obama to konkrétně řekl, slovy, cituji:

Já si nemyslím, že by USA a svět chtěly vidět reálný vojenský konflikt mezi USA a Ruskem.

Americký předák také dodal, že Ukrajina by s dodávkou zbraní ze strany Washingtonu, na kterou se tak těší, spíše počítat neměla, neboť Spojené státy, podle Obamy mají jen omezený počet vojenských intervencí.

Poznámka autora: Omezený počet vojenských intervencí je sice fajn, ale skutečnost je spíše taková, že se Amerika Ruska bojí. Bojí se toho kroku, poslat na Ukrajinu zbraně bez toho aniž by ukrajinská armáda vyhrála válku. Důvod je jediný: ruská armáda je secakramen-sky větší než ta ukrajinská. Tohle všechno Barack Obama zamaskoval tvrzením, že Amerika má jen omezený počet vojenských intervencí a že Ukrajina, není členem NATO. Tak proč bychom jí měli my (USA) pomáhat?

Je to od Ameriky docela sprosté, že chce udělat z Ruska globálního agresora, aby následkem byla třetí světová válka, převrátí kvůli tomu Ukrajinu a půlku světa, vzhůru nohama, slibuje jak pošle zbraně. No a jaký je výsledek? Výsledek je takový, že Ukrajina ty zbraně (zaplať pán bůh) stejně nedostane a ještě se Spojené státy nestydí to svést na to, že mají jen omezený počet vojenských intervencí a fakt , že Ukrajina není členem NATO. Jinak řečeno, když Amerika zjistila, že rukojmí v podobě Ukrajiny, nedokáže vyprovokovat Rusko k agresi, tak Ukrajinu Spojené státy, prostě „zahodili,“ přestali si jí všímat. A to bylo rovněž příčinou k tomu, že Obama o intervencích prohlásil to, co prohlásil. Důvodem k neposkytnutí zbraní, mohou být ale, například i peníze. No ale to už zacházíme do velkých detailů.

Pokud bychom zůstali čistě u zpráv, týkajících se dodávek zbraní na Ukrajinu, tak podle informací, jež poskytl deník „The New York Times,“ bývalí vysoce postavení američtí činitelé, připravovali zprávu ve které vyzývají Bílý dům k tomu, aby Spojené státy poskytli Kyjevu zbraně v celkové hodnotě tří miliard dolarů, což je nějakých cca 60 miliard korun. Krom toho a to je docela podivuhodné, byly v této zprávě také jasně napsány důvody k že zbraně mají posloužit a to sice: „ Západ potřebuje upevnit zadržování Ruska na Ukrajině.“

Ať je realita okolo zbrojních dodávek na Ukrajinu, jaká chce, jedno je jasné a to, že Ukrajina není svobodná a ni suverénní stát, jak to s oblibou tvrdí celý pučistický, kyjevský režim. Tvrzení, že Ukrajina je nezávislá a svobodná, byť je tam vláda dosazená ze Spojených států, opravdu dokazuje to, jak silná americká propaganda, vůči Rusku a Ukrajině, dokáže být.

Zdroj: AC24

To to trvalo: Barack Obama konečně přiznal, že puč na Ukrajině byl a je pod taktovkou USA
Počet hlasů: 1
Průměr: 5

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář