Tatarstán začne stavět pro černomořskou flotilu již třetí raketonosnou korvetu

Tatarstán začne stavět pro černomořskou flotilu již třetí raketonosnou korvetu
Tatarstán začne stavět pro černomořskou flotilu již třetí raketonosnou korvetu
Zdroj: www.commons.wikimedia.org

V Tatarstánu, přesněji řečeno v Zelenodolském závodu A. M. Gorkého v oblasti Zelenodolsko se pravděpodobně ještě tento týden spustí výstavba nové raketonosné lodi, korvety. Jejím adresátem bude Ruská federace, respektive černomořská flotila, která si tyto lodě v minulosti, zakoupila již dvě a nyní se rozhodla, koupit si třetí. Nutno ovšem podotknout, že oproti dvěma předchozím korvetám, jež si Rusko zakoupilo, se v tomto případě bude jednat o korvetu novější verze.

Novější verze lodi (korvety) vychází z projektu 22160 a jsou určeny speciálně pro ochranu teritoriálních vod (v otevřených i uzavřených mořích) či na ochranu ekonomické zóny, dané země. Celkový výtlak lodi činí 1 300 tun a na moři může strávit až dva měsíce. Pohon korvetě zajišťuje hybridní, dieselové a plyno-turbínové soustrojí o výkonu až 25 000 kW, přičemž pokud je motor v hospodárném stavu, tak jede pouze jeho dieselový motor. Když je pak potřeba loď zrychlit, zapne se plynová turbína, která rychlost lodi zvýší až na 30 uzlů.

Krom rychlosti, ale tato loď na své palubě ukrývá také dosti silnou vojenskou zbraň. A to raketový komplex, Kalibr který dokázal během raketového úderu kaspické flotily, celkem jednoduše zlikvidovat pozice, Islámského státu v Sýrii.

Součástí raketonosné lodi by dle předpokladů měl být i jeden vrtulník Ka (konstrukční kanceláře N. I. Kamova), popřípadě několik dronu.

Název této lodi by pak měl nést jméno hrdiny z dob Sovětského svazu, kapitána 1. stupně, Pavla Ivanoviče Děržavina, jenž v době Velké vlastenecké války, velel oddílu obrněných člunů a významně přispěl k provedení Kerčské výsadkové operace.

Zdroj: Nová Republika

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář