„Svobodný“ internet, pod palbou internetových trollu

„Svobodný“ internet, pod palbou internetových trollu
„Svobodný“ internet, pod palbou internetových trollu
Zdroj: www.cs.wikipedia.org

Internetový trollové, jinak řečeno, účastníci online diskuzí, kteří vědomě očerňují a uráží ostatní účastníky diskuze. Přesně takovými lidmi je v současné době, prolezlí, celý internet. Rozlišujeme dva druhy internetových trollu, ZA PRVÉ (jak já říkám) – TROLLOVÉ OSOBNÍ, jinak řečeno, čas od času se najde nějaký blb (jedná se tedy o osobu), který vám chce znepříjemnit život za každou cenu, dokonce se objevili i případy, že některým tato činnost, působí, vyloženou slast. ZA DRUHÉ, existují tzv. VLÁDNÍ TROLLOVÉ, kteří jsou pro internet, zatím tím nejhorším. Podle dokumentů, které na světlo vynesl, bývalí, systémový programátor, Edward Snowden, je tímto vládním trollem, například britská špehovací agentura GCHQ, která manipuluje s on-line diskusemi, infiltruje počítače určitých cílových osob, účelově jim poškozuje reputaci, upravuje výsledky on-line hlasování a využívá Twitter, Facebook a YouTube k účelům propagandy a špionáže.

Nejhorší je ale fakt, že lidé těmto krokům, dávají, nevědomky, volný průchod, který umožní západním zemím, tyto akce nadále podnikat. Pokud se tento problém, nebude nějak řešit, může to velice brzy skončit tak, že internet, stejně tak jako většina dnešních medií, bude naprosto zcenzurovaný, zkráceně řečeno, nebudeme mít v žádných informacích 100% jistotu.

Internet je sám o sobě, plný špatných věcí, ostatně, každý kdo aspoň trochu navštěvuje internet, tak sám moc dobře ví, ale jedna věc je na něm úžasná: Každý, kdo se k němu připojí se automaticky, stává centrálou. Česky řečeno, nejde nad ním získat 100% kontrolu, i když se o to světové mocnosti a špionážní firmy, právě třeba GCHQ, intenzivně snaží a používají k tomu různé nástroje. Naštěstí, někteří lidé v těchto firmách občas neudrží své nervy na uzdě a z té firmy utečou. Ano správně, mám na ráně Edwarda Snowdena, díky němuž teď, tady mohu vypsat seznam nástrojů, kterými lze internet ovládat a které používá, například, již zmíněná špionážní firma.

 • ASTRAL PROJECTION: Vzdálené GSM zabezpečený Internetový proxi využívající skrytou službu TORu.
 • POISON ARROW: Schopnost bezpečného stahování malware.
 • AIRWOLF: Kolekce YouTube profilů, komentářů a videí.
 • BIRDSTRIKE: Monitorování a profilování Twitteru.
 • GLASSBACK: Technika získávání IP adresy cíle předstíráním, že jsem spammer nebo upozornění na ně. Cíl nemusí odpovědět.
 • MINIATURE HERO: Zajišťuje záznam volání v reálném čase (SkypeOut i SkypetoSkype) a dvojsměrného okamžitého messagingu. Také seznamů kontaktů.
 • PHOTON TORPEDO: Technika aktivního odchytávání IP adres od uživatelů MSN messengerů
 • SPRING-BISHOP: Vyhledávání soukromých fotek cílů na Facebooku
 • BOMB BAY: Schopnost zvětšit dopad webové stránky
 • BURLESQUE: Schopnost rozesílat legrační SMS zprávy
 • GESTATOR: Zvýšení počtu u daných zpráv, normálně u videí nebo na populárních multimediálních webech (YouTube)
 • SCRAPHEAP CHALLENGE: Perfektní zábava z e-mailů od cílů z Blackberry.
 • SUNBLOCK: Schopnost odepřít funkčnost a posílat či přijímat e-maily nebo video materiály on-line
 • SWAMP DONKEY: Nástroj, který potichu lokalizuje všechny předdefinované typy souborů na stroji cíle a zašifruje je.
 • UNDERPASS: Mění výsledky on-line hlasování (před tím to bylo známo jako NUBILO).
 • WARPATH: Masové rozesílání SMS zpráv na podporu kampaní Informačních operací.
 • HUSK: Bezpečná platforma zpráv z webu na web na bázi mrtvých schránek.

Tento seznam pochází z roku 2012 a údajně se jedná o systémy, jež jsou plně funkční a dá se na ně spolehnout. A není to jen Velká Británie, která tyto systémy používá, nebo je má při nejmenším v záloze. Podle současného dění, viz. Ukrajina, musí být, takřka, naprostou samozřejmostí, že touto technologií, jsou vybaveny i Spojené státy, které byly poměrně nedávno nachytáni, při editaci Wikipedie. Nebo při špionáži v Německu, kde zatkli, zatím jednoho amerického špiona, údajně pracujícího pro CIA. Podle tvrzení německých novin, může být v Německu až několik tuctů těchto špionů. Němci se dokonce netají ani tím, že kvůli špionážním akcím NSA a CIA, chtějí znovu obnovit psací stroje, tím by tak, alespoň částečně zamezili špehování.

K tomuto se v pondělí vyjádřil i šéf německého parlamentního vyšetřování, amerického špehování v interview s německou TV stanicí ARD, Patrick Sensburg:

Německá vláda bude nadále používat zašifrované e-maily a telefony, rovněž by ale mohla rozšířit používání psacích strojů.

Dále říká:

Němci uvažují i o používání nikoliv elektronických psacích strojů. Proč bychom měli špehovat své nejbližší přátele je cosi, co nikdy nepochopím. A když v tom budeme pokračovat, tak nám brzy vůbec žádní přátelé nezůstanou.

Zdroj: AC24

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář