Studenti amerických škol jsou v ohrožení – školy stojí nebezpečně blízko GMO polí

Studenti amerických škol jsou v ohrožení – školy stojí nebezpečně blízko GMO políZdroj: www.novarepublika.cz
Studenti amerických škol jsou v ohrožení – školy stojí nebezpečně blízko GMO polí
Zdroj: www.novarepublika.cz

Ve Spojených státech může rapidně narůst počet mladých autistů a to díky místním, jedovatým polím, na nichž je v blízkosti škol, vysazována geneticky modifikovaná kukuřice a soja, jež je následně, doslova pokropena jedovatým hnojivem od Monsanta, něčím podobným jako je Roundup.

Tak přesně s takovým to prohlášením, vystoupila americká výzkumnice, Stephanie Seneffové ze střediska MIT, která se již 30 let zabývá mozkovými nemocemi jako autismus či alzheimer. Ve své studii konkrétně tvrdí, že přítomnost glyfosátu, jejichž největším výrobcem je nadnárodní korporace, jménem Monsanto, velice ovlivňuje šíření nemocí jako je autismus, rakovina a dalších nemoci.

Krom toho ale výzkumnice poukazuje i na další kritická fakta, spojená s pěstováním geneticky modifikovaných plodin. Zaměřuje se konkrétně na důsledky pěstování GMO plodin. Podle výsledků výzkumu a jejího tvrzení se totiž muže „úderem“ roku 2025 ve Spojených státech ocitnout až polovina dětí, postižených autismem.

Za pravdu této výzkumnici dala i jedna neziskovka, Environmental Working Group, která stejně jako Stephanie Seneffové, kritizovala Monsanto za znečišťování životního prostředí, jedovatými látkami, jež mohou ovlivnit lidské zdravý.

Jen pro zajímavost: Tato nezisková organizace (Environmental Working Group) se zabývá právě znečišťováním životního prostředí a mapa, která se nachází hned pod tímto odstavcem zobrazuje americké školy, které se nachází v blízkosti nebezpečných polí, jež jsou obdělávány firmou Monsanto.

Americké školy nacházející se v blízkosti nebezpečných, GMO políZdroj: www.novarepublika.cz
Americké školy nacházející se v blízkosti nebezpečných, GMO polí
Zdroj: www.novarepublika.cz

V současné chvíli je ve Spojených státech zhruba 3 247 škol, jež se nachází, neuvěřitelných zhruba 300 metrů od nebezpečných polí, které jsou stříkány jedovatým glyfosátem. A to není ani zdaleka všechno, další zhruba 500 škol, podrobněji 487 škol, se od těchto polí nachází kolem 100 metrů.

Zdroj: Nová Republika

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář