Středoevropské země proti kvótám Evropské unie

Středoevropské země proti kvótám Evropské unieZdroj: www.cs.wikipedia.org
Středoevropské země proti kvótám Evropské unie
Zdroj: www.cs.wikipedia.org

Slovenská a Česká republika se již na odporu proti evropským kvótám, dohodli na další země, Visegrádské čtyřky, jako je Maďarsko a Polsko se ještě čeká. A hlavní představitelé obou, již dohodnutých států, pevně doufají, že se k nim, k jejich názoru, připojí i další dva, středoevropští spojenci, jakými je Maďarsko a Polsko.

Dokonce se v souvislosti se společným postojem, tzv. Visegrádské čtyřky , koná i schůzka, všech jejích, hlavních představitelů, která by měla proběhnout tady v Praze. A to již tento pátek, kdy je do Prahy pozval český premiér, Bohuslav Sobotka. Jaké bude téma schůzky je v celku jasné – uprchlíci a především odpor, proti evropským kvótám.

Co se týká výsledku celého jednání, tak většina médií předpokládá, že postoj, všech čtyř, středoevropských států, jež jsou součástí Evropské unie se k evropským kvótám, nezmění. Představitelé jednotlivých států a členové Visegrádské čtyřky jsou dokonce již rozhodnuti, že se současný postoj této skupiny bude prezentovat i na mimořádném zasedání ministrů vnitra EU, které se uskuteční 14. září.

Cílem postoje, který Visegrádská čtyřka zastává a Brusel ho striktně odmítá je převzetí povinných kvót uprchlíku, jednotlivými státy EU a ulehčení z těžké situace v níž se nyní nachází třeba Itálie a Řecko. Představitelé Visegrádské čtyřky dokonce navrhly, že i oni sami, přijmou volitelné množství uprchlíků, ale jen v minimální množství.

Na tyto návrhy Visegrádské čtyřky se ale snesla kritika. Vzápětí se totiž ozval francouzský ministr zahraničí, Laurent Fabius, který postoj zemí Visegrádské čtyřky označil za „skandální.“

Toto označení si ale nenechal líbit slovenský premiér, Robert Fico a český prezident, Miloš Zeman a na oplátku, tito dva pánové, vzkázali tato slova cituji:

Robert Fico:

Silně odmítáme jakékoliv kvóty… Pokud bude přijat mechanismus pro automatické přerozdělování migrantů, pak se jednoho dne probudíme a budeme mít 100 000 lidí z arabského světa a to je problém, který nechci, aby Slovensko mělo.

Český prezident, Miloš Zeman řekl, že Česká republika by evropské kvóty měla odmítnou a místo toho raději věnovat větší pozornost státním hranicím a jejich obraně, když už to neumí zajistit Evropská unie.

Zdroj: Britské listy

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář