Spojené státy už nejsou demokracií

Spojené státy už nejsou demokracií
Spojené státy už nejsou demokracií
Zdroj: www.prvnizpravy.cz

Fakt, že Spojené státy jsou již delší dobu (několik stovek let) řízeny skupinkou lidí, jež je přezdívána jako tzv. ekonomická elita, nebo někdy i jako Nový světový řád, který si v zemi, díky takřka neomezeným možnostem, prosazuje zcela své zájmy, již víme a není třeba to nějak více rozebírat.

I přes to, že o tomto tématu bylo již mnohokrát psáno (zejména pak v posledním roce v souvislosti s vyhrocenou politikou mezi USA a Ruskem, kdy se USA pod tlakem, již zmíněné ekonomické elity snažili a snaží Rusko dohnat k vojenské agresi), tak se i v současné chvíli objevují lidé, pro které je tato realita překvapující.

Dokonalými příklady, překvapených lidí jsou i dva američtí vědci, Martina Gilen a Benjamin Page z patrně nejznámější americké univerzity (princentonské univerzity), jejichž výsledky o nedemokratických Spojených státech, německý list Deutsche Wirtschafts Nachtrichten (DWN) považuje za „ohromující”.

Studie, zmíněných dvou vědců, která se opírá o velké množství sociologických průzkumů, konkrétně „tvrdí“, že drtivá většina politických a občanských uskupení, jejichž úkolem je zastupování zájmů Američanů má jen velice malý, nebo nulový vliv na americkou politiku. To samé se děje i v roli prostého Američana, ani ten nějak významně neovlivní Americkou politiku.

Jeden z autoru této studie se dokonce k celému problému ohledně demokracie ve Spojených státech, vyjádřil takto, cituji:

Naše analýza ukazuje, že většina Američanů má na politiku zcela nepatrný vliv. Rozumí se, že Američané mají právo hlasovat, svobodu slova a svobodu shromažďování. Tím ale proces „vládnutí“ končí, žádné další, reálné kroky se už neodehrávají.

Závěry těchto dvou vědců, i přes fakt, že většina lidí již tuší, co je Amerika zač a jaké skutečné místo zde demokracie zastává, je třeba brát vážně. Největší pozor by si podle německého listu měli dát hlavně evropští vůdci. Řada problému a konfliktů (viz. Ukrajina) je totiž organizována právě z Ameriky, která už dávno nemá (a kdo ví jestli někdy měla) svou vlastní demokratickou vládu, nýbrž jen pár vyvolených, kteří upřednostňují, výhradně své zájmy.

Zdroj: AC24

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář