Spojené státy snižují vojenské stavy na Filipínách

Spojené státy snižují vojenské stavy na FilipínáchZdroj: www.zivotnafilipinach.cz
Spojené státy snižují vojenské stavy na Filipínách
Zdroj: www.zivotnafilipinach.cz

Vláda Spojených států se společně s filipínskou vládou, dohodla na snížení amerických, vojenských aktivit na filipínském území. Zmenšit by se měl jak počet aktivně sloužících vojáků na Filipínách, tak ale i počet Americko-filipínských vojenských cvičení. Zprávu o snižování amerického vojenského vlivu na Filipínách přinesla britská zpravodajská služba, Reuters, jež ve svém článku, pod podmínkou anonymity, citovala slova filipínského generála.

Ten konkrétně uvedl, že filipínské ministerstvo obrany už nařídilo své armádě, omezit realizaci vojenských cvičení společně se Spojenými státy. Podle slov generála se nyní obě země budou zaměřovat spíše na humanitární pomoc a na záchranné operace při katastrofách.

Jak už bylo zmíněno v úvodu článku, tak vedle společných, vojenských cvičení by se dle informací, poskytnutých filipínským generálem, měl snižovat i počet amerických vojáků, kolujících mezi americkými základnami na Filipínách. Těch bylo ještě v posledních dvou letech, něco kolem 5 000. Kolik jich na Filipínách zůstane, zatím není jasné. A stejný osud čeká i na americká letadla, která by se z Filipín, měla rovněž stáhnout.

K tomuto tahu se samozřejmě, krom filipínského generála, ozvala reakce i ze strany Spojených státu, přesněji od amerického generála, Restituta Padilla, jenž prohlásil, cituji:

Těšíme se na pokračování a úzkou spolupráci v centrálních oblastech obou našich národních a bezpečnostních zájmů, včetně humanitární pomoci a pomoci při katastrofách, boje proti terorismu, kybernetické bezpečnosti a námořní bezpečnosti.

Zdroj: Reuters

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář