Spojené státy si účast na 70. výročí v Rusku, přehazují jako horký brambor

9. květen a spolu sním spojené již 70. výročí oslav Vítězství nad fašistickým Německem se kroky kvapnými, blíží a Spojené státy si účast na této akci stále přehazují jak horký brambor. Když už dnes, konečně padlo definitivní rozhodnutí o přítomnosti USA na této akci, tak se pro změnu nemůže ve Spojených státech najít někdo ochotný, kdo by na tuto akci přijel.

Poznámka autora: Co jiného se dá také čekat, když dnes, žije takřka všechen americký lid, včetně mnoha tamějších politiků, v domnění, že Rusko je globální agresor. Ale vraťme se zpět k tématu.

Naprosté, nebo přesněji řečeno spíše poloviční rozhodnutí v účasti Spojených států na oslavách, konaných v Rusku, učinila vedoucí tiskového státního oddělení, Marie Harfová, která na svém postu, vystřídala bývalou, Jen Psakiovou, jež ve své práci dosáhla takové úrovně, že nyní odchází za prací do Bílého domu. A proč se jedná jen o poloviční rozhodnutí?

Z jednoho jediného prostého důvodu a to sice, že dle slov Harfové se sice 100% (bral bych to s rezervou), někdo ze Spojených států, oslav v Rusku zúčastní, ale že zatím definitivní rozhodnutí, nebylo přijato.

Toto prohlášení, které učinilo státní tiskové oddělení USA, však žádní ruští novináři, nepochopili a proto se rozhodli v celé situaci, udělat trochu pořádek a vnést nějaké světla. Obrátili se tak na americké ministerstvo obrany, Pentagon a na Evropské velení amerických ozbrojených sil s otázkou, zda-li USA hodlají poslat nějaké své vojenské jednotky či vojenské veitele, aby se zúčastnily Přehlídky Vítězství v Moskvě. V obou případech se ozvala stejná odpověď a to sice slova: „Nemáme co komentovat.“

Poznámka autora – Co tedy říci závěrem?

Spojené státy, nás opět svým postojem a veřejným prohlášením, ke své účasti na akci, jež se bude konat v Rusku, tahají za nos. Konec konců formule se slovy „určitě tam pojedeme, definitivní rozhodnutí ale zatím není,” hovoří jasně za své.

Prostě do té doby, dokud nebude definitivní rozhodnutí (asi nějaký papír) o tom, že se pojede do Ruska (už teď mohu říci jak to dopadne – žádný takový papír se neobjeví, USA se výročí v Rusku nezúčastní), tak žádný americký politik, úředník či vojenský generál se ruského výročí, nezúčastní. A důvod pro americkou nepřítomnost?

Poznámka: Je to výhradně můj názor, nikomu ho nevnucuji.

Pokud by se Spojené státy nyní zúčastnili oslav v Rusku a uctili by tak i padlé sovětské vojáky, tak by zároveň podali Rusku, svou ruku na usmířenou v situaci, která nyní mezi Ruskem a USA panuje. A mohu vás ujistit dámy a pánové, že Spojeným států v současné chvíly, rozhodně o nějaký mír s Ruskem, nejde. Pokud by jim totiž o nějaký mír šlo, tak by se dnes žádná akce s názvem „americká Ukrajina,“ nekonala.

Zdroj: Sputniknews

Spojené státy si účast na 70. výročí v Rusku, přehazují jako horký brambor
Počet hlasů: 1
Průměr: 5

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář