Spojené státy dle iráckého velitele tajně zachraňují vůdce Islámského státu

Spojené státy dle iráckého velitele tajně zachraňují vůdce Islámského státu
Spojené státy dle iráckého velitele tajně zachraňují vůdce Islámského státu
Zdroj: www.alsouria.net

Velitel iráckých dobrovolnických sil, Hashd al-Shaabi se po osvobození středo-iráckého města Ramadi svěřil s názorem, že se Spojené státy snažili vetřít, potažmo „nabourat“ do osvobozovacího procesu za účelem evakuace hlavních velitelů radikální teroristické organizace, Islámský stát. Toto vetření se Spojených států do záchranné operace se pak podle slov al-Shaabiho, projevilo zpožděním celé osvobozovací akce měst jako je Ramadi a Fallujah v provincii al-Anbar.

 

Slova velitele dobrovolnických sil, Hashda al-Shaabiho si nyní dovolím odcitovat:

Zpoždění operací k osvobození měst Ramadi a Fallujah v provincii al-Anbar je důsledkem vměšování US.

A dodal:

Vypadá to, že US mají v úmyslu tajně helikoptérami z Ramadi na neznámá místa evakuovat neblaze proslulé spiklenecké vůdce teroristické skupiny ISIL.

V souvislosti s al-Shaabiho obviněním Spojených států lze také dodat fakt, že podobných obvinění na adresu Spojených státu směřovali již více. Ta poslední obvinění přicházela od Íránských činitelů, kteří podezřívali Spojené státy z toho, že jen jejich zásluhou mohl Islámský stát zabrat město Ramadi.

Krátce na to, co Islamisté již mnohokrát zmíněné město, Ramadi obsadili se objevili další informace, tentokrát o nich informoval zpravodajský server, Intercept, který uvedl, že islamisté, kteří město Ramadi obsadili jsou bývalí bathističtí sunnitští teroristé, kteří byli před tím věrní Saddámu Husseinovi. A mimo to jsou také znám í jako Loajalisté k bývalému režimu ve zkratce FRL.

V závěru článku je třeba poznamenat, že informace o Spojených státech a jejich organizování záchranných operací, teroristickým vůdcům a bojovníkům, které považují za užitečné, z válečných zón, světem kolují již delší dobu.

Máme-li si uvést příklad takové globálně, kolující informace o USA, nebo lépe řečeno spíše domněnky, tak dokonalým příkladem nám může být rok 2001. Tedy rok, invaze do Afghánistánu, kdy o USA kolovali informace, že zorganizovali záchranou operaci pro více jak tisícovku, vrcholných velitelů a členů Talibanu a Al-Kaidy, včetně jejich pákistánských poradců. Tato údajná operace Spojených států, později vešla ve známost jako „letecký most zla“.

Zdroj: New World Order Oppositions

Spojené státy dle iráckého velitele tajně zachraňují vůdce Islámského státu
Počet hlasů: 1
Průměr: 5

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář