Špionáž na každém kroku, dokonce i tam, kde byste to ani nečekali

Špionáž na každém kroku, dokonce i tam, kde byste to ani nečekali - Zdroj: www.gamepark.cz
Špionáž na každém kroku, dokonce i tam, kde byste to ani nečekali
Zdroj: www.gamepark.cz

Po speciálně upravených štěnicích, které byly různým lidem, hlavně politikum a vysoce postaveným osobám, ručně namontovávány do kanceláří, či do soukromých bytů tu je další horká novinka! A budete se divit dámy a pánové, ale o tento nový výrobek, který má sloužit jako televizor a štěnice zároveň, je extrémní zájem. Háček, nebo lépe řečeno spíše hák je v tom, že sami zákazníci ani pořádně nevědí, do čeho jdou a jakému riziku se vystavují.

Již delší dobu veřejnost ví, nebo alespoň tuší, že ať se hne, kam se hne, všude jsou kamery, mikrofony, nebo nijaká jiná nahrávací zařízení. Toto tvrzení platí hlavně venku, na ulici, ale jak je to doma? Můžeme i doma být sledováni? Ano a to velice jednoduše stačí si pořídit třeba monitor s webkamerou, která i přes režim „off,“ může tajně pořizovat záznam a odesílat ho třetím stranám!

To samé se děje i v případě televizoru Smart od jihokorejského výrobce, Samsung, kde jsou rovněž vestavěné mikrofony, které mohou zaznamenat jak řeč člověka, tak i některé jeho příkazy. Tohle všechno se pak může, díky připojení na internet, dostat do rukou třetích stran. Naštěstí, jsou naši jihokorejští „sousedé,“ ohleduplní a před těmito riziky, uniku citlivých dat, pomocí vestavěných mikrofonů, nás varují ve svém 46 stránkovém prohlášení, kde se píše, cituji:

Mějte na paměti,“ píše se tam, ,,že osobní nebo jiné citlivé informace obsažené v příkazech, se mohou uložit a odeslat.

Někteří lidé o této nástraze, kterou si nevědomky kupují do svého obýváku, už vědí. Jedním z těch lidí je i poradce pro firmu National Security (Bezpečenostní program), Michael Price, který na univerzitě v New Yorku napsal na toto téma článek, jež byl následně publikován také na webu Salon.com, kde autor odhaluje, „vymoženosti“ této televize a tvrdí, že od té doby žije „ve strachu a zděšení“.

A to není zdaleka všechno, co na první pohled obyčejná televize umí. Krom toho, že dokáže zaznamenat a rozpoznat řeč, případně odeslat nějaké pokyny, umí rovněž díky internetu, uložit návštěvy na různých webových stránkách. Není ani tajností, že rozezná obličeje jednotlivých lidí.

Jen pro zajímavost: Prakticky žádná tajná služba na světě, by před několika lety, nedokázala pracovat takovým to způsobem, a to sice tak, aby všichni pohřešování o sobě dobrovolně předávali data, aniž by o tom věděli.

Jsou to přitom osobní data, která jsou v drtivé většině států chráněná ústavou, tudíž policie a všechny bezpečností složky musí k obdržení takto tajných dat dostat soudní příkaz. Jak už bylo ale řečeno na začátku, tak tomuto špehování jsou nejčastěji vystavováni politici, kteří místo toho, aby s tím něco udělali, tak nechávají vše při starém. A důvod?

Ne na darmo se říká, že nejlépe se vládne lidu, který nemá žádné informace.

Současně s radujícími se politiky se raduje i bývalý ředitel CIA, David Petraeus, který řekl, že internet ve spotřebičích je a teď cituji „požehnáním pro skryté obchody.“ Co z toho tedy vyplývá? Jediné! Budete sledováni úplně, ale úplně všude. Všechno v sobě bude mít mikrofony od televizí, přes lednice až po zubní kartáčky. Že je to přehnané? Teď možná ano. Za 10 let už nikoliv.

A musím podotknout, že naše doba, kdy budeme sledováni takřka na každém centimetru se velice rychle krátí, protože už teď řada produktů, od Samsungu má v sobě zařízení, jež je schopné nahrát naše soukromé rozhovory nebo pohyb mezi čtyřmi stěnami. Všechny tyto“ ututlané“ zprávy se snaží zakrýt firmy, jako je Google nebo Apple, které tvrdí, že chtějí zavést šifrovací programy, pro zvýšení osobního bezpečí. To je ale jeden obrovský nesmysl.

Nesmíme zapomenout na to, že vládní úřady mají ve výzbroji takové programy, které dokážou rozšifrovat naprosto vše a o kterých mi nemusíme mít ani páru, stejně tak na tom může být i Google nebo Apple. Ani tyto firmy neví o politickém pozadí vše.

Zdroj: Freeglobe

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář