Smyčka s teroristy v Sýrii se pomalu, ale jistě utahuje

Toto zbylo po teroristických akcích Zdroj: www.nwoo.org
Toto zbylo po teroristických akcích
Zdroj: www.nwoo.org

Je 15. července, roku 2012, když na Sýrii, konkrétně na město Damašek, zaútočí teroristické skupiny podporované zvenčí. Dochází k přestřelkám a k obsazování mnoha předměstí okolo Damašku. To vše pokračuje o tři dny později, 18. července, bombovým útokem, který byl spáchán na Národní bezpečnostní úřad, kde díky výbuchu, zahynulo mnoho vládních činitelů, jako například:  Ministr obrany, Dáud Rádžha, který svým zraněním podlehl, při převozu do nemocnice, náměstek a prezidentův švagr, Ásif Šaukát, rovněž byl zabit i bývalý ministr obrany a poradce viceprezidenta, Hassan Turkmaní, nebo šéf syrské zpravodajské služby, konkrétně šéf pro sektor vyšetřování, Hazífa Machlúfa. Toto chování si ale Sýrie líbit nenechala a hned následujíc den, tedy 19. července na tyto útoky s katastrofálními následky odpověděla, patřičnou protiofenzívou. Další den, 20. července se pak definitivně potvrdilo, že za útoky na Sýrii, opravdu stojí teroristé zvenčí.

V zákrytu těchto událostí, ale na místě, kde byla odpálená puma, Národní bezpečnostní úřad, podléhají svým zraněním, buď rovnou na místě, nebo při převozu do nemocnice, další lidé z vládních řad. Jedná se konkrétně o šéfa syrské rozvědky, Hišáma Bachtijara. Dokonce byly na místě výbuchu nalezeny těla, samotných teroristů, jednalo se o dva Egypťany a tři Jordánce. Ostatní lidé, hlavně co se týká, vládních činitelů byly s různými stupni zranění převezeni do nemocnic.

Bojovalo se až do jara, roku 2013, jinak po celou dobu, od doby zahájení syrské protiofenzívy se teroristům, úspěšně dařilo držet a dokonce i obsazovat, některá další předměstí v okolí Damašku. Pak ale přišel náhlý zlom. V květnu, opět roku 2013, se totiž syrské armádě podařilo osvobodit několik měst v okolí Damašku do teroristů. Touto akcí byly teroristé zahnáni, jen tak na oko, trochu do kouta. Tento tah totiž umožnil, že oblasti, které byly stále pod vládou teroristů, byly najednou blokovány. Všechno vyvrcholilo během podzimu a zimy, kdy si syrská armáda postupně poradila se situací v Damašku a jeho okolních místech a dokázala celou situaci uklidnit a stabilizovat. Díky tomu mohla také začít osvobozovací akce.

Tato akce se ovšem nelíbila teroristům, proto se začali bránit a v noci z 11 na 12. prosince, zaútočili na město Adra, které také rázem dobily. V tu chvíli se ono město proměnilo doslova v koncentrační tábor. Započalo hrůzné vraždění žen a dětí, včetně některých mužů. Ten komu se nepodařilo utéct, byl podle svědků, kteří tomuto osudu unikli, zaživa, upálen v pekařských pecích.

Sýrie na tento útok, reagovala v podstatě stejně, jako na první útok a to sice patřičnou odvetou, jejíž součástí, byl teď navíc, nově vytvořen koridor pro záchranu civilistů. Celkem se takto podařilo zachránit nad 5 tisíc lidí, přičemž tamější obyvatele si s sebou brali

Koridor pro záchranu civilistůZdroj: www.nwoo.org
Koridor pro záchranu civilistů
Zdroj: www.nwoo.org

jen věci, které unesli.

Nesmíme ani opomenout na fakt, že během celého záchranného procesu, byla syrská armáda nasazena i na turecky podporovaný útok teroristů, jehož hlavním úkolem, bylo zaútočit na Latakii, obklíčit severozápadní město Aleppa a zabezpečit jižní frontu, kde měli teroristé podporu z Izraele a Jordánska.

Celá situace se začala výrazně měnit až s příchodem srpna 2014, kdy syrská armáda, obsadila město Maliha, tím si tak zabezpečila cestu do východní části Damašku a rázem také k odstranění Islamistů, na něm sídlícím.

Po osvobození měst, jako je Malihy, Jobar, nebo Zamalk bylo syrskou armádou osvobozeno, vůbec základní město, které umožnilo vstup a boj o Damašek, Adra. Právě 26.9.2014, bylo toto město obsazeno a rázem také osvobozeno. Díky tomu se syrská armáda dostala k Damašku mnohonásobně rychleji a podle informací, město úspěšně osvobodila. Tím ale celý proces nekončí. Na syrskou armádu čeká ještě mnohonásobně těžší nepřítel a to ve městě Duma kde se nachází největší sídlo teroristů. Tento boj bude klíčovým okamžikem v této válce.

Poznámky:  1, Syrská armáda podle dostupných informací, použila na osvobození měst Malihy, Jobar a Zamalk, ruské raketomety TOS-1A Solncepjok. Tyto raketomety používá Irák a další země, pravděpodobně se ve všech zemích nachází i stejný typ.

2, V osvobozených městech – Malihy, Jobar a Zamalk, konkrétně ve čtvrtích, které dohromady činí asi 20km2 v současnou chvíli žádní lidé nežijí, místo toho se zde nachází hromady zřícenin.

Zdroj: New World Order Opposition

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář