Slovo „extremista“ pro každého jinak, pro Obamu něco extra

Slovo „extremista“ pro každého jinak, pro Obamu něco extraZdroj: www.svobodnenoviny.eu
Slovo „extremista“ pro každého jinak, pro Obamu něco extra
Zdroj: www.svobodnenoviny.eu

Zamýšleli jste se někdy nad významem slova „extremista,“ nebo „extremismus“? Jistě, že ne, taky proč, když si stačí příslušná slova zadat do internetového vyhledávače, který vám krom Wikipedie, kde se tato slova nachází, vyhledá i speciální internetové slovníky. Naprostou samozřejmostí je pak klasický, slovník cizích slov v knižní podobě, kde stejně jako na internetu, lze najít významy těchto, dvou slov. Jenomže co ta slova vlastně znamenají? Doposud jsme si mysleli, že pod slovo „extremista“, či „extremismus“, můžeme „schovat“ teroristy z Islámu, případně teroristy, kteří zorganizovali teroristický útok v Paříži na sataristický deník, Charlie Hebdo .

Nejspíše tomu tak vůbec není a to zvláště v případě Baracka Obamy, pro něhož mají tato slova zcela otevřenější význam, důvod pochopíte až poté, co si přečtete skutečný význam těchto slov:

Podle amerického vyhledávacího giganta, Googlu je slovo „extremista“, označení pro člověka, jež uctívá extrémní, fanatické, politické nebo náboženské názory. Hlavní roli ale zastupuje označení pro člověka, který obhajuje extrémní akce.

Když se nyní zaměříme na slovo „extremismus“ a nakoukneme do Wikipedie, zjistíme toto:

Extremismus“ je myšlenkový směr, který se výrazně odchyluje od myšlení zbytku společnosti. Jedná se zejména o politický či náboženský myšlenkový směr, který je kontraproduktivní k myšlenkovému směru ostatních lidí. Extremismus jako takový může mít mnoho podob.

Patří tam podle Obamy násilí, nebo ne?

Nikde, v žádné definici se nepíše, že extremista, či extremismus nějak, souvisí s násilím. V každé definici je dané slovo popsáno jako nějaký špatný směr lidského myšlení. Jednoduše řečeno, dnes můžete být považování za extrémistu už jenom tím, že se vám v hlavě prohání jiné myšlenky, než ty které jsou vám ze všech stran ládovány středním mediálním proudem do hlavy.

Možná vám teď vrtá hlavou, proč je do tohoto článku zamotáván i americký prezident, Barack Obama. Okolo něj se totiž toto všechno točí.

Zatím co normální člověk by si až doposud chybně myslel, že pod slovem „extremista,“ či „extremismus“ se dají skrýt, výše zmínění teroristé z Islámu, případně ty z Paříže, tak pro takového elitního poskoka, jakým je Barack Obama, je tato představivost, zcela reálná. Nyní se tedy nabízí otázka: „Koho má Obama na mysli, když řekne slovo „extrémista,“ či extrémismus“?

Podle prezidenta Obamy je totiž extremistou každý, kdo vyjadřuje kontroverzní komentáře vůči politice, náboženství nebo sociálním problémům a úmyslně „ruší“ působení středního mediálního proudu.

Dále v poslední době, hlavně po útocích ve Francii, prezident Obama velice často mluví o potřebě vyhrát válku nad těmito extrémisty. Dokonce chce příští měsíc, svolat globální summit, na kterém by se tato věc měla řešit. TO ZNAMÉ NÁ, ŽE UŽ TO NEJSOU JENOM LIDÉ KTEŘÍ MAJÍ KŘIVÉ NÁZORY, ALE I TI, KTEŘÍ PÁCHAJÍ TRESTNÝ ČIN (ATENTÁT APOD…)

Jaký je tedy závěr?

Je velice těžké určit kdo je skutečným extremistou, nebo co to vlastně znamená extrémismus, když politici, jako je Barack Obama, přidávají těmto slovům nové významy (teroristy – zmíněno výše – Obama začal o teroristech mluvit jako o extrémistech). Bylo by tedy dobré si na závěr položit otázku: Kdo je vlastně extrémista? Je to člověk, který svými názory vystupuje proti vládě, nebo člověk, který páchá atentáty, zabíjí lidi apod…?

Zdá se že prezident Obama přidal slovům extrémismus a extrémista dočasně nový význam, neboť až doposud tato slova, oficiálně cílila na lidi, kteří mají jiný, kontroverzní názor na politiku a náboženství atd…. Zatímco teď Obama ve svém prohlášení (v reakci na francouzské útoky), naznačil že je nutné proti těmto extrémistům bojovat.

No a to není ani zdaleka všechno! Nyní bychom si měli podrobně uvést za co všechno nám může být „nálepka“ extrémisty udělena, protože například pod takové kontrovezní názory se toho vztahuje více.

Pokud nechcete mít samolepku extrémisty pak nesmíte: (příkladů z původního zdroje je uvedeno pouze pár)

1. Hovořit o „osobní svobodě“.

2. Prosazovat práva národních států.

3. Chtít „učinit svět lepším místem“.

4. Být Kolonistou, kte se chtějí osvobodit od britské nadvlády“.

5. Zajímat se o „poražení komunistů.“

6. Tím, kte věří, „že zájmy vlastního národa, jsou oddělené od zájmů jiných národů nebo společných zájmů všech národů.“

7. Být tím, kdo má „polickou ideologii, která považuje stát za zbytečný, škodlivý, nebo nežádoucí.“

8. Být posedlý „nesnášenlivostí vůči jiným náboženstvím“

9. Tím, kdo „bude jednat v boji proti využívání životního prostředí, nebo zvířat“.

10. Tím kdo je proti-homosexuálům.

11. Tím, kdo je proti imigraci.

12. Tím, kdo je proti Muslimům.

13. Členy patriotického hnutí.

14. Být členem v opozici proti rovnoprávnosti gayů a lesbiček.

15. Členy rady pro výzkum rodiny (Family Research Council).

16. Být Členy amerického sdružení rodiny (American Family Association)

17. Osobou, kte se domnívá, že Mexiko, Kanada a Spojené státy „tajně plánují sloučení do subjektu podobného Evropské unii, který bude znám jako „Severoamerická unie“.

18. Být Členy americké pohraniční hlídky (American Patrol)

19. Být Členy Federace pro americkou imigrační reformu.

20. Být Členy Tennessee Freedom Coalition.

21. Být Členy křesťanské sítě (Christian action network)

22. Jít proti Novému světovému řádu.

23. Zabývat se konspiračními teoriemi.

24. Být proti Agendě 21.“

25. Být Znepokojen/na shromažďovacími tábory tzv. FEMA kempy.“

26. Být tím, kdo se „bojí hrozící zbraňové kontrole nebo konfiskací zbraní,“

27. Být členem hnutí domobrany.

28. Být členem suverénního občanského hnutí.

Zdroj: Svobodné noviny

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář