Šéfka Nacionální fronty, Le Penová za rasistické výroky před soudem

Šéfka Nacionální fronty, Le Penová za rasistické výroky před soudem
Šéfka Nacionální fronty, Le Penová za rasistické výroky před soudem
Zdroj:www.gentside.com

V roce 2010 na pouliční demonstraci své strany, označila svými výroky modlící muslimy k nacistické okupaci. Nyní za toto prohlášení stanula, před soudem v Lyonu, což je historické město v středo-východní Francii.

Je řeč konkrétně o šéfce extrémistické, francouzské Nácionální fronty, Marine Le Pennové na níž hned čtyři protirasistické a lidsko-právní organizace, podali ve výše popsané záležitosti, trestní oznámení za (teď cituji) „vyvolávání diskriminace, násilí nebo nenávisti vůči skupině lidí na základě jejich náboženství.“

Celý soudní proces s dřívější šéfkou Nacionální fronty, započal dnes (v úterý), kdy jak už bylo výše zmíněno Le Penová, za své výroky v roce 2010, stanula před soudem. Důvodem pro takto opožděné soudní stání byl fakt, že ještě v roce 2013, byla tato politička chráněná parlamentní imunitou, kterou ovšem ve zmíněném roce, zrušil Evropský parlament. Teprve v tomto okamžiku mohlo začít skutečné, zatím předběžné, trestní vyšetřování.

Marina Le Penová v roce 2010 na pouliční demonstraci, řekla vůči modlícím se muslimům, jenž neměli jiné místo pro modlení, protože Mešity v tu dobu ještě nebyli, konkrétně toto, cituji:

Je mi líto, ale pro ty, kdo chtějí hovořit o druhé světové válce, pokud hovoříme o okupaci, můžeme hovořit také o tomto, protože je to okupace území.

Za tento výrok, krom trestních oznámení, Le Penová sklidila také vlnu potlesku do svých příznivců.

V současné chvíli, pokud budeme soudní proces brát, stejně tvrdě jako u normálních občanů, hrozí Marině Le Penové, až jeden rok vězení a pokuta ve výši 45 000 euro.

Zdroj: Britské listy

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář