Saudská Arábie, coby dvojče USA a Islámského státu

Saudská Arábie, coby dvojče USA a Islámského státu
Saudská Arábie, coby dvojče USA a Islámského státu
Zdroj:walls-and-dreams.com

Pokud se v současné době podíváme na styl, nebo lépe řečeno na praktiky saudské politiky, nemůže nám uniknout fakt, že podobné politické chování jsme na tomto světě již několikrát viděli a možnost velkolepé podívané se nám nabízí i nyní. A velice podobně, dá se říci skoro stejně, je tomu, například i v roli saudských trestů, které jak všichni moc dobře víme, tak jsou především fyzické a stejně jako u politického chování jsme o nich v souvislosti se Saudskou Arábií, mohli slyšet i ve spojitosti s jinými státy, či organizacemi. Máme-li tedy první odstavec článku, nějakým způsobem shrnout, pak si Saudskou Arábii, můžeme představit jako jakou-si směsici jednoho státu a jedné teroristické organizace. Proč? Protože politické chování a některé praktiky Saudské Arábie se (jak bylo již výše zmíněno), velice podobají jiným státům, či organizacím. Jakým? To se dozvíte vzápětí.

Začali bychom saudskými tresty, o nichž je všeobecně známo, že jsou neobyčejně tvrdé a že Saudská Arábie je v oblasti poprav, doslova „popravčím králem“ (o popravách v Saudské Arábii jsem psal ZDE). Ukamenování, useknutí hlavy, či ruky, nebo smrt ubičováním. Přesně takovéto tresty můžete u Saudů byť za sebemenší prohřešek, snadno dostat. Fakt, že se tamější tresty včetně velice tvrdě prosazovaného práva Šaría, velice podobají, ne-li shodují s režimem Islámského státu, snad už nemusím ani psát, protože je to každému naprosto jasné.

Další oblastí, kterou se Saudská Arábie, velice podobá svým „sousedům“ (dosti vzdáleným sousedům) je politické vystupování a chování, přesněji řečeno jejich arogance a drzost. Dokonalým příkladem nám může být dnešní válečná situace v Sýrii, kde Saudové, přes finanční a materiální podporu teroristům, jež bojují proti legitimně zvolené syrské vládě a syrskému prezidentovy Bašaru Asadovi, vyhrožují přímou, vojenskou intervencí na území svrchovaného syrského státu.

A je jim (saudské královské rodině) úplně jedno, že ten kdo neni na syrské území pozván samotným syrským prezidentem Bašarem Asadem, či „vyslán“ na základě mandátu, jež uděluje OSN, nemá na syrském území co dělat. A že tato vojenská intervence, jejímž cílem je údajný útok na jednotky syrské armády a íránských gard, bojujících proti teroristům z IS a podobným banditským organizacím, může „vojensky zvednout“ na nohy Írán , který Asada podporuje a proti sobě na bitevní pole, postavit saudské a ruské letectvo v syrském nebi. Na následky Saudská Arábie, stejně jako naši západní příbuzní, Spojené státy, prostě nemyslí! Vždyť proč, není to na jejich území, tak proč by se starali o nějaké následky.

Jaké budou následky těchto saudských plánů a výhružek, směřujících k Sýrii, lze jen těžko předpovídat. V lepším případě se ze syrské války stane regionální konflikt, ve kterém si Saudi a Írán, podporující Asada, vyříkají nadobro své rozpory. A to v nejhorším případě to skončí otevřeným konfliktem, kde se Saudi společně s USA a jejich spojenci střetnou s Ruskou federací a jejich partnery. V takovém případě by se lidstvo nejspíše plně ponořilo do třetí světové války.

Zdroj: Euserver

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář