Sankce vůči Rusku: Evropská unie a USA si prostě nedají pokoj a dál budou tahat peníze z našich peněženek

Sankce vůči Rusku: Evropská unie a USA si prostě nedají pokoj a dál budou tahat peníze z našich peněženekZdroj: www.svobodnenoviny.eu
Sankce vůči Rusku: Evropská unie a USA si prostě nedají pokoj a dál budou tahat peníze z našich peněženek
Zdroj: www.svobodnenoviny.eu

Jak jste již na Bloumateli, mohli 12. září číst, Spojené státy, společně s Evropskou unií, uvalili na Rusko, další sankce. A to i přes to, že se mezi Ukrajinou a Ruskem, krom věčného obviňování z nynější ukrajinské krize, drží mír. Sám nejvyšší představitel Ruska, Vladimír Putin, ovšem tyto sankce, přijal s úsměvem na tváři. A proč, zrovna s úsměvem? Protože stejně jako minulé sankce, budeme i tyto sankce platit, mi, příslušníci Evropské unie, ze svých peněženek.

Vladimír Putin, totiž v ruce drží, dvě esa, jež je možné použít a zejména Evropě ale i zbytku světa, tak přitížit. Tím prvním esem je ruská měna, rubl, která má být díky nátlaku na Rusko, velice oslabena. JENŽE, teď přichází samotný fígl, celé akce (pokud jsem to správně pochopil), Ruská federace, sice bude mít oslabený rubl, ale bude chtít, aby za dvě hlavní suroviny, plyn a ropu, Evropa a všichni jeho odběratelé, platili samotným rublem.

Druhým esem, Vladimíra Putina je samotná Ukrajina, konkrétně ukrajinský dluh vůči Rusku. Je totiž dost pravděpodobné, ne-li 100% jasné, že sankce, namířené proti Ruské federaci, budou mít samotným Ruskem, patřičnou dohru (ruská odveta). A to v podobě vyplacení Ukrajinských dluhopisů v hodnotě 30 miliard dolarů, které nyní má Ruská federace k dispozici a Ukrajina nikoliv.

Abyste lépe pochopili. Ukrajinská vláda v minulém roce předala Rusku, dluhopisy ve výši 30 miliard dolarů, mimo to se ale tyto dva státy dohodli, že poměr veřejného dluhu Ukrajiny k HDP nesmí překročit 60 %, jinak má Rusko právo vymáhat, vyplacení patřičných dluhopisů. Problém je ovšem v tom, že Ukrajina takové finanční prostředky, nemá a tudíž bude muset vyhlásit svůj úpadek, aby splnila nároky Ruska. Tím se ale dostává zodpovědnost na Evropskou unii, která bude muset za Ukrajinu dluh splatit. A tím kdo ho bude splácet, budeme my, daňový poplatníci.

Pokud budou sankce, proti Rusku nadále pokračovat, budeme peníze ze svých peněženek tahat možná už zítra, poněvadž HDP Ukrajiny se nyní snížilo o 10% a naopak se zvýšil poměr veřejného dluhu k HDB ze 41% za rok 2013 na 69% v současnosti. Můžeme se tedy jen modlit, aby Rusko takový to tah neučinilo. To, že se ještě tak nestalo, vypovídá o tom jaké Rusko je, že nechce dělat problémy. Jediný kdo chce dělat problémy, jsou Spojené státy, které i přes mír, který mezi Ukrajinou a Ruskem nyní panuje, společně se sekundováním Evropské unie, uvrhly na Rusko další sankce.

Zdroj: Svobodné noviny

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář