Ruský plynovod za odpuštění 10 miliard Severní Koreji

Ruský plynovod
Ruský plynovod
Zdroj: www.novinky.cz

S tím, jaká panuje napjatá atmosféra mezi Ruskem a USA. Evropa musí nést Americké břemeno na svých zádech, jinak řečeno, cokoli Amerika řekne, musí Evropa rázem zopakovat. To samozřejmě týká i finančních sankcí, které Evropa, stejně jako USA, musela udělit.

Jenže Evropané se, nechtějí podřizovat západu a proto se sankcím, co možná nejvíce vyhýbají. I tak si ale Evropské státy, dost koledují o ztrátu plynu z Ruska, i když Rusko, moc dobře ví, že Evropa je v tomto směru tlačená západem.

Co se týká samotných Spojených států, tak ti jsi, jen mnu ruce na okamžik, až Rusko z Evropskými státy, vypoví smlouvu o dodávkách plynu.

Jak se říká: za vším hledej peníze. I za touhle akcí jsou peníze a ne zrovna malé.

Rusko totiž na rozdíl od USA poskytuje plyn obyčejný a navíc za celkem přijatelnou cenu (jen pro představu nikdo na světě nemá levnější plyn). Zatímco USA, těží plyn břidlicový a stojí o dost víc. Krom toho, by se musel postavit i nový plynovod, který by plyn do Evropy transportoval. Krom Ruska jsou zdroje plynu, například, ještě v Norsku, jenže ty by celou Evropu, nepokryli.

Pro případ, že by skutečně došlo k vypovězení smlouvy o dodávkách plynu do Evropských států, si Rusko začalo stavět zadní vrátka. A to sice vrátka do Číny a hlavně do Jižní a Severní Koreji, kde by měl budoucí plynovod stát. Samotné Rusko se ale snaží Koreu, tak nějak rozmazlit a současně ji donutit k povolení stavby. Tím prostředkem je dluh Koreji, vůči Rusku. Tento dluh, vznikl ještě za dob Sovětského svazu a do minulého pátku se pohyboval okolo 10 miliard dolarů, než současný parlament schválil jeho odepsání a to rovnou o celých 90%. Současný dluh Koreji, se tedy snížil na zhruba 1,09 miliardy dolarů, což podle současného, šestiměsíčního splátkového kalendáře Koreji, bude Korea, splácet zhruba 20 let. A to není všechno, čím se Rusko snaží celou výstavbu donutit k jejímu zahájení a také k rychlému zprovoznění celého plynovodu. Ruská vláda se totiž rozhodla, že Koreu podpoří 1 miliardou dolarů na transformaci dluhu, co se týká rozvoje energetiky, zdravotní péče a vzdělání.

Návrh na odepsání, Korejského dluhu, se v Rusku zrodil již v září, roku 2012, kdy byl prezidentem Dmitrij Medvěděv, který se kvůli tomuto projektu také sešel se severokorejským vůdcem Kim Jong- ilem na Sibiři. Toto schválení bylo už jen celkovým dovršením.

Ruská federace odepsala dluhy už u několika států. Jedná se hlavně o státy, které byly v minulosti silným spojencem Ruska, jedním z nich je třeba Kuba.

Plán na vystavení Ruského plynovodu do Koreji, získal o víkendu podporu  i Soulu. Nutno také dodat, že krom plynovodu, bude také zavedena železnice, která ročně, dopraví do Jižní Koreji, zhruba 10 miliard kubických metrů plynu. Celý tento proces, bude mít na starost Ruský plynný, státní gigant – Gazprom. Nyní se tedy čeká na schůzi mezi Ruskými a Korejskými zástupci železničních drah, kteří by se měli sejít 24 až 28. dubna, v hlavním městě Severní Koreji. Dle informací, by se měla zúčastnit i Čína.

Zdroj: New World Order Opposition

Ruský plynovod za odpuštění 10 miliard Severní Koreji
Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Napsat komentář