Rusko vs. USA – souboj mocností, v jehož výsledku hrozí třetí světová válka

Rusko vs. USA – souboj mocností, v jehož výsledku hrozí třetí světová válka
Rusko vs. USA – souboj mocností, v jehož výsledku hrozí třetí světová válka
Zdroj: www.freeglobe.cz

Minulý rok v září, hrozba jedné celosvětové války, mezi USA a Ruskem ve sporu o Sýrii, za níž si Rusko pevně stálo. A než bychom, řekli švec, je tu hrozba druhá, opět mezi USA a Ruskem, tentokrát, ale ve sporu o Ukrajinu. Která je cílem Amerických nadnárodních skupin a amerického puče.

Jedná se hlavně o vzájemné vyřizování si, politických sporů, které jsou mezi těmito mocnostmi nevyrovnané, hlavně ty mocenské, územní a finanční, kvůli kterým se tyto dvě země hádají a posílají se k čertu.

Začneme Sýrií. Jednalo se o naplánovaný, Ruskem zkřížený, Americký útok, za cílem získání nerostného bohatství, které v USA už pozvolna dochází. Už toto, nám značně napovídá, že, co se týká Ameriky, konkrétně Washingtonu, tak ten jen oplácí to, co Rusové načali. A to v podobě Ukrajinského puče, v němž se podařilo svrhnout ukrajinského prezidenta, Viktora Janukoviče, dostat na Ukrajinu, protestující skupiny, které zastávají americké zájmy a do čela státu dosadit proamerické politiky.

Nyní, po dlouhé době, však nastává řada i na Ruskou odpověď. A že to je pořádná odpověď. Rusové, konkrétně, Ruský prezident, Vladimír Putin se západem, pěkně zametl „svůj práh“. Tím prahem je samozřejmě, myšlen Krym, kvůli kterému se rozpoutaly hlavní hádky a do něhož, přesněji do situace, do které se Ukrajina dostala a to sice do protestů (jinak řečeno: vládní puč), Američané neinvestovali zhruba 5 miliard dolarů. Celá tato akce měla mít jediný následek a to: Vyhnat rusy z Ukrajiny a z Krymu, který vždy byl součástí Ruské federace. To si Vladimír Putin nemohl nechat líbit, a proto na Krym vyslal několik desítek tisíc vojáků, kteří nejenom, byly mezi svými lidmi, vítáni jako zachránci a osvoboditelé, ale navíc se k nim přidávali i Ukrajinské vojenské jednotky, které odmítly spolupráci se západní vládou. Na stranu Ruska se přidala, nejméně, jedna válečná loď, několik elitních, ukrajinský jednotek a dokonce i hlavní velitel ukrajinské flotily, včetně několika ukrajinských letek.

Situace nyní

V současné době je na Ukrajině vláda, která podporuje Americké zájmy, tudíž se dá předpokládat, že Rusko a Čína, dají ruce od Ukrajiny pryč. A taky že ano. Čína nyní požaduje po Ukrajinské vládě, vrácení všech půjček. A když už jsme u těch peněz, nesmíme ani opomenout na zamýšlené plány, prozápadní „ukrajinské vlády“, která má zájem o spolupráci jak s EU a USA, tak i s MMF, u které se stihla zadlužit. U EU se to zatím nepovedlo, ale už teď, chce nynější vláda po Evropském spolku, téměř 35 miliard dolarů. Samozřejmě, že Amerika svého Ukrajinského spojence, pod cizí vlajkou, nenechá na úplném suchu a poskytne nynější vládě diplomatickou a hospodářskou podporu. V tento okamžik, nemůže být výjimkou, ani rozdělení Ukrajiny na prozápadní a proruskou.

Není ani tajemstvím, blízký vztah Ruska a Číny, kde dodání k vzájemné podpoře. Například Čína, donutila (přitlačila) na Tureckou vládu, aby do bosporského průplavu, nepouštěla, žádné lodě spadající pod spolek NATO a to i přes to, že Turecko je členem tohoto spolku. To také mělo onen konec – přeci jen se jedna loď (americký torpédoborec), dostal do černého moře.

A u politiky a vojáku ještě chvíli zůstaneme: Julija Timošenková, politička, která je hlavním podporovatelem US politiky, dokonce Rusku, vyhrožovala guerillovou válkou. A Američané přesunuli do východní Evropy jen symbolické vojenské sily (a také, řadu žoldáku na Ukrajinu, nazývaných Blackwater, kteří mají na svědomí stovky zločinů, spáchaných v Iráku), které spolu se svými spojenci z NATO, pořádají v černém moři, vojenská cvičení. Americké jednotky se přesunuli přesněji do Polska.

Pozadu není ani Rusko, které stejně jako USA, pořádají mohutná vojenská cvičení, povolávají na své západní hranice, vojska do bojové pohotovosti a vysazují téměř 3 500 výsadkářů. Těchto cvičení se účastní taky Bělorusové.

Prozatím tento výsledek?

Jednoznačně se potvrdil fakt, že Ruská federace, už nemůže být brána jako druhořadá mocnost, ale jako mocnost, která dokáže odolat náporu Americkému skrz na skrz, podplacenému systému válčení (jinak řečeno: všichni politici tvrdí stejný fakt, ačkoli vědí, že skutečnost je opačná). Pokud se budeme „hrabat“ více do detailu, jako například do vojenství, tak USA, v tuto chvíli „nejsou“ na válku připraveni, proto se až do této chvíle, Barack Obama, zmohl jen na výhružky v podobě ekonomických sankcí, které Rusko nějak nepoškodili.

Nesmrtelná a agresivní americká politika

Cíl Američanů je jediný: Definitivně si podrobit Rusko a místo nynější Ruské vlády, dosadit tu Americkou a ovládnout tak celý svět. Podobný osud, čeká i na ruské spojence. Tak snad se tento děsivý fakt, nikdy nevyplní.

Zdroj: Freeglobe

Rusko vs. USA – souboj mocností, v jehož výsledku hrozí třetí světová válka
Počet hlasů: 13
Průměr: 4.7

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář