Rusko jde vstříc Číně. Vznikne Rusko-čínská aliance?

Rusko jde vstříc Číně. Vznikne Rusko-čínská aliance?
Rusko jde vstříc Číně. Vznikne Rusko-čínská aliance?
Zdroj: www.irucz.ru

400 miliardová dohoda mezi Ruskem a Čínou o zemním plynu, obrovské, Rusko-čínské, námořní cvičení, nebo dohoda o posilování vzájemných vztahu, jak mezi současně vznikajícím Rusko-čínským spolkem, tak i co se týká tohoto spolku a Asie.

Tak toto všechno a ještě mnohem více se odehrálo v minulých dnech, či týdnech mezi Čínou a Ruskem, které díky anexi na Krymu, prožívá těžké časy se Spojenými státy a neustále čelí vyhlášením války a finančními sankcemi. Pojďme si to nyní vše podrobně rozebrat.

  • Astronomická, 400 miliardová dohoda se uskutečnila, minulý týden, během návštěvy, Vladimíra Putina v Číně. Jednalo se o budoucí plynové zásilky, které by měli Číně vystačit na zhruba 30 let.
  • V mezidobý této dohody, Čína s Ruskem, pořádá obrovské námořní cvičení ve Východočínském moři, které má světu, ale hlavně Japonsku, dokázat, že se Rusko, co se týká teritoriálních sporů, přidává na stranu Číny. Podotýkám, že Japonsko s Čínou má ohledně teritoriálních podmínek, velké problémy a proto není divu, že Ruská podpora Číny a naopak, vyvolává ve světě obraz, sblížení těchto dvou národů.

Toto sblížení potvrzují i vetované kroky, OSN, které byly nasměřovány, proti Sýrii, a byly Ruskem a Čínou vetovány. Sýrie se „údajně,“ měla dopustit válečných zločinů, pro které mohla být poslána, před Mezinárodní soudní tribunál.

Dalším potvrzujícím faktem pro sblížení je konference o budování vzájemných vztahů a důvěry v Asii. Tato konference je bezpečnostní asijsko-pacifický nástroj, ze kterého jsou vyloučeny Spojené státy Americké a Japonsko.

Otázky tedy zní: Za jakých podmínek dochází k takovému spolčení? A má tento (zatím „neoficiální“ spolek) budoucnost?

Samozřejmě, že tou nejsilnější příčinou je relativně čerstvá Ukrajinské krize, která zpřetrhala dobré vztahy mezi USA a Ruskem a o níž jsem psal výše. Druhým důvodem, který se nám nabízí, jsou osobní potřeby, samotných dvou národů.

Tou nejsilnější potřebou, jsou potřeby strategické a to jak u Ruska, tak i u Číny, oba dva tyto národy chtějí vytvořit svět, který nebude pod vládou USA. Pojďme si ale tyto státy rozebrat zvlášť. Co o nich víme a co je děsí? Začneme Čínou.

Čína v Asii (území, které je cílem i Ruska), čelí hrozbě, která je vedená Americkou aliancí. To by ještě nic neznamenalo, pokud by se Američané, velmi dobře, nekamarádili s Japonci. Pokud by totiž, Čína udělala něco, cokoliv, co by se Američanům jevilo, jako provokace, může se velice snadno stát, že to za ně pojedou řešit Japonci. A konkrétně v tomhle bodě je Čína na Rusku, tak trochu závislá.

Pokud se podíváme na opačnou stranu barikády, na Rusko. Tak to má strach z NATO, konkrétně jeho rozšiřování a jeho vojenské techniky. Rusko si totiž nemůže, nechat všechno líbit, musí prostě vrátit úder a vzhledem k tomu, že současné, vojenské schopnosti Ruska, nejsou příliš příznivé, jinak řečeno jsou slabé. Musí mít v tomto ohledu silného vojenského spojence.

Má tento (zatím „neoficiální“ spolek) budoucnost?

Začal bych nejdříve slovem „neoficiální“. Protože tento spolek, už tak neoficiální není. Již v minulosti, bylo toto téma řešeno a dokonce proběhlo několik konferencí a kdo ví, čeho ještě. To o čem se mluví dnes, je už jen celkovým dovršení minulosti (definitivní rozhodnutí o spojení těchto dvou státu ve spolek).

Pokud se týká samotného spojení, tak zde jsou dva tábory. Jeden tvrdí, to co je psáno výše, jinak řečeno, že to co bylo méně v minulosti řešeno, nyní plně vyplulo na povrch.

Druhý tábor se opírá o fakta, v první řadě o ta historická (Historická nedůvěra) a hrozící, jako je Nedostatek společných hrozeb, nebo konflikty zájmů ve Střední Asii. Nesmíme zapomenout ani na nechtěné zatahování, do cizích problémů, které by, také mohlo, dnes z velkých kamarádů, udělat, dva velké protivníky.

Proto to tedy vypadá, že ke spojení těchto dvou státu, v brzké budoucnosti nedojde a to kvůli několika problémům, které by nejspíše, mohli vést i k válce. Nicméně je třeba vydat upozornění. A tím upozorněným, nebude nikdo jiný než USA, kteří asi nevědí, s kým mají tu čest a myslí si, že mohou všechno. Vůbec jim nedochází, že pokud se Rusko a Čína spojí, tak proti nim, nebude obrany. Tím jsem si naprosto jistý, protože, už teď je Čína daleko napřed, před celým světem a kdo ví co se za Čínskou, případně Rusko-čínskou oponou, skrývá za technologie? Třeba je Amerika a celý zbytek světa pozadu o 200 let? Kdo ví?

Zdroj: New World Order Opposition

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář