Rusko a zákon o uzavřeném internetu

Rusko a zákon o uzavřeném internetu
Rusko a zákon o uzavřeném internetu
Zdroj: www.fler.cz

Ruská dolní, komora parlamentu, formálně schválila zákon, který nutí, internetové, aby všechna osobní data o ruských občanech, uchovávala na serverech v Rusku.  Ruská vláda, tento krok argumentuje tím, že tento krok pomůže k větší, osobní bezpečnosti. Jenže, nesmíte vládě všechno věřit, protože skutečnost je taková, že pokud tento zákon skutečně vejde v platnost, tak „globální vláda“ (velká vláda), bude mít daleko lepší přístup, k osobním informacím. Není ani výjimkou, že cílem tohoto špehovaní,  se stanou i sociální sítě, kterých se tento zákon taky silně dotkne, takže naši, nebo spíše ruští politici atd…, neuvidí jen osobní informace, ale dokonce si budou moci přečíst, co si rusové píší, o čem mluví a dokonce co vyhledávají.

Máme teď na mysli, třeba takový facebook, twitter, či osobní blogy, přes něž, si Rusové, rádi chatují a v mnohých případech, zde uveřejňují i své osobní informace a názory, za účelem zdiskreditovat zkorumpované politiky. I tyto sítě, budou muset mít v Rusku, plně přístupné databáze, které splňují, požadavky zákona, snad s výjimkou Googlu, který už server v Rusku má. Takže se spíše (alespoň tak jak jsem to pochopil já), jedná o cenzuru a lepší postih, těch lidí, kteří mají odlišný názor na svět, než má ruská a globální vláda.

Ruští experti, doufají , že tento zákon, úspěšně vytvoří uzavřený internetový systém uvnitř Ruska. Potvrzují se ale má slova, jde tady o cenzuru, s tímto tvrzením, přišel i ruský blogger a digitální expert, Anton Nossik Reuters, který říká, cituji:

Cílem tohoto zákona je vytvořit, další kvazi-legální záminku k uzavření Facebooku, Twitteru, YouTube a všech dalších služeb. Konečným cílem je v zemi zavřít pusu a vnutit cenzuru a utvořit situaci, v níž internetový business nebude moci řádně fungovat.

Tomuto zákonu, krom Nossinka, se věnují i jiné zpravodajské publikace, ovšem ty netvrdí, zdaleka to co Nossik, typu: Omezení přístupu na sociální média atd… Naproti tomu, Ukrajina, konkrétně, ukrajinský Unian, tvrdí toto:

Tento nový zákon mezi uživateli Internetu vyvolal pobouření, jelikož ho snadno lze použít k selektivnímu zavírání stránek, k nimž jsou námitky, nebo by do jeho rozsahu mohla spadnout velká část globální sítě, a Rusové by zůstali bez sociálních sítí, zahraničních on-line obchodů a systémů elektronických plateb.

Tento zákon musí schválit ještě horní komora parlamentu a podepsat Vladimír Putin. Pokud skutečně, bude schválen, vejde v platnost v roce 2016. Tím tak webové stránky, dostanou čas na zřízení svých databází.

Zdroj: New World Order Oppositon

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář