Ruské a turecké letectvo podniklo další útok proti Islámskému státu

Ruské a turecké letectvo podniklo další útok proti Islámskému státu
Zdroj: www.euro.cz

Je sotva druhý den roku 2017 a ruské vzdušné síly v koordinaci s těmi tureckými silami, už stihly podniknout první nálet na pozice radikální, teroristické organizace Islámský stát v Sýrii. Informaci o náletech přinesla, krom ruské stránky Rusvesna, také turecká, ale i mezinárodní média. Všechny tři „mediální tábory“ se pak odvolávají na informace turecké armády.

Dle dostupných informací se například tureckému letectvu v posledních několika hodinách podařilo zničit, minimálně 22 ozbrojenců Islámského státu. O další úspěchy v Sýrii v boji proti teroristické organizaci se postaraly vzdušné a kosmické síly Ruské federace, kterým se podařilo trefit a tedy i zničit několik cílů, dříve spadajících pod vliv teroristů a stojících nedaleko syrského, severně položeného města, Al-Bab.

V souvislosti s výše uvedenými nálety na pozice radikální teroristické organizace, Islámský stát v Sýrii, lze podotknout, že ruský prezident Vladimir Putin na konci minulého roku, roku 2016, přesněji v prosinci, oznámil podepsání důležité dohody o příměří v Sýrii.

V rámci této dohody byly podepsány tři dokumenty:

1, Dohoda o příměří mezi syrskou vládu a ozbrojenou opozicí

2, Soubor opatření pro režim sledování dodržování příměří

3, Prohlášení o připravenosti zahájit mírová jednání o urovnání situace v Sýrii

Zdroj: Rusvesna

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář