Provoz magazínu za pomoci Ctrl + C a Ctrl + v? V případě Bloumatele, nikdy!

Provoz magazínu za pomoci Ctrl + C a Ctrl + v? V případě Bloumatele, nikdy!
Provoz magazínu za pomoci Ctrl + C a Ctrl + v? V případě Bloumatele, nikdy!
Zdroj:www.networksunlimited.com

Tento článek jsem vůbec psát nechtěl, nakonec mě ale samo rozčílení k tomuto kroku, přeci jen dohnalo. Ptáte se, z čeho jsem rozčílený?

Z toho, že si nikteří lidé, založí internetový magazín a pak místo toho, aby se snažili o jeho originalitu, na něj, pomocí počítačových zkratek, jako je: Ctr+C a Ctrl+V, bez jediné slovní úpravy, zkopírují celý článek, který napsal, případně přeložil, nikdo jiný. Přesně takto se děje, mezi nezávislými zdroji, které si svůj obsah od sebe, navzájem kopírují a dolů, pak zcela správně i když bezvýznamně, hodí jen zdroj informací. Nějaká větší práce s článkem jim přitom, nic neříká. A právě tyto weby mně osobně nejvíce vadí. Proč nemohou články, které najdou nikde jinde, byť přeložené, nebo i české psát, vlastními slovy? To je to tak obtížné?

Nedovedu si představit, že bych na Bloumatele, dával články, které napsal, nebo respektive přeložil, nikdo jiný. Nebo, že by mne vůbec bavilo, vytvářet web, který je v podstatě, krom názvu webu (někdy ani to ne) a loga, věrohodnou, obsahovou kopií  (mám vlastní zkušenost). Vždyť takhle k tomu ani ti lidé, co ten web založili a teď tak úspěšně „publikují,“ nemůžou mít žádný vztah? Také si říkám, jestli to samotné tvůrce velkých, webových serverů, trochu nežere, že se nikdo „vozí“ na jejich návštěvnosti? Protože, když zkopírujete něčí článek hned si vás vyhledávače spojí s daným médiem, kde se článek nachází. Mně osobně by to trochu vadilo, pokud by někdo zkopíroval můj článek a rázem by ho, bez jakékoliv slovní úpravy, publikoval pod svým jménem na svém webu. Nejenom kvůli tomu, že kdykoliv by se do vyhledávání zadal název, mého článku, tak by vyjel i článek zkopírovaný, ale také z toho důvodu, které jsem již zmiňoval (návštěvnost). Ale abych jen nekritizoval, musím se taky k ničemu přiznat. A to sice: Taky jsem takové věci dělal. Taky jsem tvořil web, na který jsem jen kopíroval cizí články a vozil se na cizí návštěvnosti. Taky mi takové věci jako je zdroj informací včetně vlastní práce na článku, nic neříkaly. Ovšem poučil jsem se. Za nějakou dobu mě ale toto bezvýznamné kopírování přestalo bavit a chtěl jsem o něco víc.

Z toho také na konci roku 2013, vzešel web Bloumatel.  Do něhož vkládám články, které sice byly napsány, nebo přeloženy jinými lidmi, ale na rozdíl od jiných, líných zdrojů na těchto, cizích článcích, které jsou mnou napsány a rázem patřičně rozřazeny do rubrik, také nechávám, nějakou stopu po mé práci. Tato práce mě tuze baví a hodlám ji dělat, dokud síly a nervy nepoleví.

Zdroj: Vlastní

Provoz magazínu za pomoci Ctrl + C a Ctrl + v? V případě Bloumatele, nikdy!
Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář