Projekt „Dvouhlavý orel,“ letí do boje mezi velikány

Projekt „Dvouhlavý orel,“ letí do boje mezi velikány
Projekt „Dvouhlavý orel,“ letí do boje mezi velikány
Zdroj: www.czechfreepress.cz

Ruský projekt, „Dvouhlavý orel,“ jehož hlavním úkolem je oslabit ekonomiky EU a USA, letí do boje. A nejedná se jen o oslabení ekonomik, ale také o samotnou ochranu Ruské federace, před měnovou krizí a ruského rublu, před devalvací. Fotky prezidenta Putina se zlatem, tomu jen napovídají. Nehledě na to, že samotné ruské ministerstvo zahraničí, nedávno, uvedlo, že všechny dodávky energie se budou hradit zlatem.

Jedná se o projekt, který usiluje po Ruské centrální bance, produkci nových mincí, na nichž je vyražen dvouhlavý orel, a obsahují 0,1244 trojské unce. Tato měna by měla sloužit při obchodu se zásobou energie a měla by se stát alternativou jak k americkému dolaru, tak i k evropskému euru. Co se týká samotného zlata na mincích, tak to Ruská federace, zakoupila v dubnu, letošního roku, zhruba 900 000 trojských uncí za bezmála 1,17 miliard dolarů.  Rázem se tak ke dni, 20. května, kdy banka tento nákup zveřejnila na svých stránkách, zvedla cena za Ruské zlaté rezervy, které do té doby měli hodnotu 33,5 miliónů trojských uncí, na 34,4 milionů.

Pokud bychom se zaměřili na centrální devizové rezervy, tak se tento obchod na všech ruských devizních rezervách, podílí jen malou částí a to 0,24%.

PÁR POZNÁMEK NA ZÁVĚR:

  • Ruské zlato zaujímá zhruba 10% celkových devizových rezerv Ruska. Oproti jiným centrálním bankám, jako je třeba Fed,
    Projekt „Dvouhlavý orel,“ letí do boje mezi velikány
    Projekt „Dvouhlavý orel,“ letí do boje mezi velikány
    Zdroj: www.czechfreepress.cz

    nebo Bank of France, je to nic. Konkrétně zlato ve Fedu, zaujímá asi 65%.

  • Rusko se také snaží zbavit amerických, státních dluhopisů, které začaly od října, roku 2013, rapidně klesat a to až o 50 miliard dolarů. V současné době se ale Rusko, těchto dluhopisů, začalo zbavovat agresivněji a to díky finančním sankcím, které západ, Rusku udělil. Jen za letošní Březen, byly zlikvidovány dluhopisy v hodnotě 26 miliard dolarů.

Zdroj: Czech Free Press

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář