Problém zvaný uprchlíci

Problém zvaný uprchlíciZdroj: www.ceskenoviny.cz
Problém zvaný uprchlíci
Zdroj: www.ceskenoviny.cz

Slyšíme, nebo čteme o tom, téměř každý den. O uprchlících, kteří v současné době a v posledních pár letech, trápí evropské státy, jimž působí značné finanční starosti a v mnohých případech i ekonomické potíže. A samozřejmě, že tyto ekonomické potíže se přenáší i na obyvatelé jednotlivých států, kteří jsou v současné chvíli v názoru na uprchlíky, rozděleni na dva tábory. Jedni ze soucitu tvrdí, že by bylo fajn, kdyby zde v Evropě, uprchlíci zůstali a druzí zas tuto možnost, zcela vylučují a tvrdí, že by zde nastal teror a řádění mnoha tropických nemocí, jež by se doslova mrknutím oka, proměnili ve smrtící epidemie. Otázkou tak nyní zůstává, jaký přístup je lepší. Zda-li se projevit jako lidi, kteří nemají srdce a nechat uprchlíky, aby dále trpěli ve svých zemích, nebo se zachovat jako přátelé a riskovat, že nám zde uprchlíci zavedou právo Šaría a roznesou tropické nemoce, které se mrknutím oka, promění ve smrtící epidemie.

Ačkoliv se vám to možná nebude líbit a budete si myslet, přesně tak jak je uvedeno výše, že jsem člověk bez srdce, kterému je jedno, že ostatní lidé trpí, jsem zastáncem spíše druhého názoru, tedy názoru, že bychom uprchlíky do Evropy pouštět neměli a už vůbec ne sem k nám do České republiky. Musíme si totiž uvědomit, že společně s uprchlíky, přijdou i nová rizika. Těch rizik sice může být „pár,“ ale jejich korigovaní a zabezpečení před nimi, buďto nemusí vůbec existovat a nebo to může být příliš drahé a vyčerpávající. Jaká rizika nám tedy hrozí?

1. riziko: Bezpečnost

Skoro všechny zpravodajské služby varují, před imigranty, mezi nimiž se mohou nacházet bojovníci z islámského státu, tento fakt, pak potvrzuje i jejich bývalý člen, jehož jméno média sice nezveřejnila, ale jeho slova zní takto, cituji:

,,Mnohé nasvědčuje tomu, že IS systematicky, bez spěchu a velmi konspirativně rozmísťuje arabské bojovníky v Evropě. Ti zakládají osnovu své sítě. Je jisté, že chtějí válčit.“

Mimo jiné, těmito slovy se bývalí člen Islámského státu, trefil do noty i bezpečnostním analytikům a některým imigrantům. Všichni tito lidé tvrdí to samé, co teď tady píši i já, tedy to, že stačí opravdu velice málo k tomu, aby zde došlo k bojům a neuvěřitelnému teroru.

2. riziko: Zdravý

Tuberkolóza, svrab nebo v nejhorším případě i ebola, tak na všechny tyto nemoci bychom se museli a nejspíše se i budeme muset připravit v případě, že k nám zavítají občané z Blízkého a středního východu. A budeme se muset připravit i na novější, nebo lépe řečeno odolnější druhy, těchto nemocí (výjimkou je svrab). Začíná být totiž stále známější fakt, že někteří afričtí obyvatelé trpí neléčenou Tuberkolozou a dokonce i tuberkolozou nového typu, která je odolná proti lékům. Co se pak týká svrabu, tak k tomu lze dodat jen jedno jediné: A to sice, že Itálii, nyní tento červ velice svírá a hrozí zde epidemie této nemoci.

3. riziko: Ekonomický propad – uprchlíci ekonomicky vysávají státy

Nejlépe se to prezentuje v zemích jako je Německo nebo Velká Británie, právě do těchto států společně s Řeckem by totiž mělo zamířit nejvíce uprchlíků. Někteří lidé (Peter Sutherland – psal jsem zde), tvrdí, že uprchlíci pro Evropu nepředstavují žádný ekonomický problém. Podle studií je tomu ale právě naopak, například taková Velká Británie od roku 1995 nainvestovala do neevropských uprchlíků 120 miliard liber a podobná situace je i v Německu.

Asi vám nyní hlavou vrtá otázka, proč o tom vlastně píši. Ten důvod je ale jednoduchý. Lidé, kteří souhlasí s přijetím uprchlíků, jak do Evropy, tak i k nám do České republiky, by si měli uvědomit, že to s námi, popřípadě s jinými zeměmi, může velice snadno dopadnout stejně, jako právě se zeměmi, typu Německa, nebo Velké Británie, které díky uprchlíkům přichází o miliardy.

A to si mi jako malá Česká republika, která nemá dostatek peněz pro důchodce, či léčbu a vzdělávání dětí a má dluh sahající skoro ke dvěma bilionům, prostě nemůžeme dovolit.

Pokud bychom se měli zmínit o posledním, tedy 4 riziku, které nám hrozí s příchodem uprchlíků, tak tím je veřejná slušnost těchto lidí, která jim jednoznačně chybí (samozřejmě, že né všem – NEHÁZEJME VŠECHNY DO JEDNOHO PYTLE).

Kdo nám totiž zaručí to, že i přes příchod těchto lidí bude na našem území klid a nebude muset zde zasahovat policie?

Že se zde neodehraje stejný scénář, jako v Rakousku, kde si uprchlíci stěžovali, že nemají 2krát denně teplé jídlo a tabák zdarma. A proti nimž musela na místě následně zasahovat policie, která se ocitla pod palbou baleného jídlo, jež bylo nachystáno na večeři.

Závěr článku může být tedy takový, že pokud se do Evropy a sem k nám dostanou uprchlíci, tak nejenom, že se Evropa zaplaví do chorob, proti nimž evropané nemájí žádné léky a může zde být tisíce nebo až miliony mrtvých. Ale zároveň se stane jakýmsi otrokem afrických uprchlíků. Budeme nuceni na ty lidi vydělávat a ještě budeme čelit neustálím obavám o život, kvůli ztřeštěnému IS a jeho právu Šaría. Vždyť si všimněte oni chtějí jídlo, oni chtějí ZDARMA tabák, oni chtějí do Evropy. A kdo se o ně postará, kdo to za ně všechno zaplatí? No přece Evropani, tedy lépe řečeno, daňový poplatníci, jimž to nařídí Evropská unie.

Pokud s tímhle chceme něco udělat, odvrátit tuto budoucnost, tak teď je ten pravý čas, pak už bude totiž pozdě.

Zdroj: Vastní

Problém zvaný uprchlíci
Počet hlasů: 2
Průměr: 5

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář