Prezident Zeman: „Pochodňové ukrajinské pochody nacionalistů připomínají pochody nacistů v Německu“

Pochody za uctění Stěpana BanderyZdroj: www.ac24.cz
Pochody za uctění Stěpana Bandery
Zdroj: www.ac24.cz

Velice podobnou větou, okomentovala hlava českého státu , nynější pochodňové průvody, které se odehrávají v hlavním městě Ukrajiny, v Kyjevě a které podle něj připomínají spíše pochody nacistů v Německu, pod vlivem Hitlera. Prezident Zeman si neodpustil ani připomínku, že na Ukrajině „probíhá cosi špatného“.

Kritizoval také lidi v Evropské unii, hlavně vrchní představitelé Evropské unie, kteří na současnou ukrajinskou krizi téměř, nebo lépe řečeno, vůbec nereagují. Zmínil se i o proti-ruských sankcích, které podle něj postrádají smysl a pokud by proti-ruský postoj, zaujala i Česká republika, podala by se názoru silnějších a větších států.

Všechny tyto výroky a přirovnání řekl, prezident Zeman ve speciálně připraveném programu (podle informací jde o program „Prezidentský tiskový klub“ a byl vysílán na rádiu Frekvence 1).

Jeho slova si dovolím citovat

Na Ukrajině probíhá cosi, nikoliv jen tak. Viděl jsem na internetu videozáznam z demonstrace několika tisíc občanů na Majdanu v Kyjevě. Šli s obrazem Stěpana Bandery. Viděl jsem jej poprvé. Bandera vypadá trochu jako velitel Hlavní správy říšské bezpečnosti Třetí říše Reinhard Heydrich.

Podle Zemana mlčenlivost Evropské unie, vypovídá o jejich křivích směrech a to jak přímo v Evropské unii, tak i na samotné Ukrajině.

Budu znovu citovat Zemanova slova:

Inu i já sám jsem si řekl, že s Ukrajinou se děje něco špatného. Ale něco špatného je i v EU, která nevznesla žádný protest proti této akci.

Poznámka redaktora: Je v skutku podivné, aby Zeman nevěděl o tom, co se děje na Ukrajině, kdo v tom má prsty, kdo manipuluje s Ukrajinou a kdo vlastně řídí Evropskou unii. No ale vraťme se zpět k citaci!

Tímto výrokem Zeman podpořil tvrzení ruského zástupce pro ruské ministerstva zahraničí, který sdělil, že demonstrace a průvody, které se nyní odehrávají na Ukrajině jsou jen lepší cestou k nacismu.

Bylo by vhodné si říci, proč vlastně byly tyto pochody zorganizovány. Odpověď zmiňuje prezident Miloš Zeman v jednom ze svých prohlášení na Frekvenci 1. Důvodem k ukrajinským pochodům je 106. výročí narození vůdce, který vedl Organizaci ukrajinských nacionalistů, již zmiňovaný, Stěpan Bandera. Právě dky němu vyšlo do kyjevských ulic více než 5 tisíc lidí. Bohužel celá událost se neobešla, bez zranění a napadnutí, obětí se stal novinář televizního kanálu LifeNews. A celou situaci znovu okomentoval, také ruský zástupce pro ruské ministerstvo zahraničí, řekl:

Cituji:

A to v centru civilizované Evropy! Zjevné je, že pochodující znají škodlivost svých názorů. Proč by jinak napadali ruské novináře, plnící svou profesní povinnost? Nebo je to projev „péče“ o svobodu ke sdělení svého mínění a o „čistotu slova“ na Ukrajině?

Co se týká zemanovy připomínky k proti-ruským sankcím, kterou jsme rozebírali výše, řekl Zeman toto, cituji:

Proti-moskevská opatření jsou nerozumným souhlasem s názory větších a silnějších zemí.

Rovněž nezapomněl dodat, že dle jeho soudů probíhá na Ukrajině občanská válka. V souvislosti s tím Zeman vyjádřil i svůj názor na ukrajinského premiéra, Jaceňjuka, který je spíše „premiérem války,“ který chce všechno řešit silou a o mírové kroky se nepokouší.

Zdroj: AC24

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář