Pravda, nebo lež? Jeden z cestujících, zmizelého letadla, pořídil fotku

Philip Wood, jeden z cestujících na palubě Malajsijského letounu MH 370 a také novinář společnosti IBM, se může stát klíčem k nalezení Malajsijského letounu, který se spolu s  239 lidmi na palubě ztratil 8. března, tohoto roku. Ze svého Iphonu 5, totiž odeslal zprávu. Jak to udělal? Podle vzkazu, který byl z mobilu odeslán si Philip Wood, mobil nejspíše ukryl k řitnímu otvoru. Celá zpráva byla napsána takto, cituji:

Pravda, nebo lež? Jeden z cestujících, zmizelého letadla, pořídila fotku
Pravda, nebo lež? Jeden z cestujících, zmizelého letadla, pořídila fotku
Zdroj: www.svobodnenoviny.eu

Byl jsem zadržen jako rukojmí neznámými vojáky poté, co bylo letadlo uneseno (s páskou přes oči). Pracuji pro IBM a podařilo se mi během únosu ukrýt telefon do zadku. Jmenuji se Phillip Wood. Myslím, že mě i zdrogovali, nemůžu se soustředit.

K tomuto vzkazu, byla připojena i černá fotografie, která je podle některých expertů pořízena na Americké „tajné“ základně – Diego Garcia, která leží na ostrově v Indickém oceánu, jižně od Malediv. Samotná fotografie nám nic neřekne, protože na ní neni nic vidět, ovšem její vlastnosti, to už je jiná věc. Každá pořízená fotografie, totiž obsahuje tzv. EXIF data, u kterých je možno zjistit i zeměpisné souřadnice (jde jen u mobilních telefonů). Tyto souřadnice, které jsou u tohoto snímku, zhruba odpovídají souřadnicím základny a proto je zde velká pravděpodobnost, že zmizelí letoun, může být zrovna tam. Dalším utvrzujícím faktem, je ostrá kritika, která se ozvala po zveřejnění této informace na webu Farganne. Philipu Woodovy se totiž podařilo celou informaci, pod přezdívkou „Glitch“, umístit na web, rázem však schytal obrovskou kritiku, která jen potvrzuje pravost fotky a dosud zveřejněných informací.

Data z fotky

Černá fotografie s kódem: 1395192158752-225x300
Černá fotografie s kódem: 1395192158752-225×300
Zdroj: www.svobodnenoviny.eu

Černá fotografie označená jako „1395192158752.jpg“ – obsahuje tato metadata:

 • Rozměry: 240 x 320
 • Výrobce: Apple
 • Model: iPhone 5
 • Barevný prostor: RGB
 • Barevný profil: sRGB IEC61966-2.1
 • Ohnisková vzdálenost: 4.12
 • Alfa kanál: Žádný
 • Červené oko: Žádné
 • F číslo: 2.4
 • Expoziční program: 2
 • Expoziční čas: 1/15

Zdroj: Svobodné noviny

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář