Posedlost Spojených států po zničení Ruska, nebere konce. EU podlehla Washingtonu a chystá se přitvrdit sankce vůči Rusku

Vláda Spojených států, znovu upustila uzdu své vášně a chystá se k většímu zpřísnění sankcí, vůči Rusku, tedy znovu rozdráždit, ruského prezidenta, Vladimíra Putina, bosou nohou. K tomu všemu se jako věrný otrok Washingtonu, připojuje i naše „milovaná“ Evropská unie, která už takhle, díky proti-ruským sankcím, trpí jako kůň. Ale co, když jde o Ameriku, tak „nějaký ten“ prodělaný „groš“ je všem vládním špičkám v EU, ukradený. Jenomže to je naprosto špatně!

Spojené státy mají teď v plánu, něco mnohem většího, něco co nepoloží jenom Rusko, ale může to položit celou Evropu! Sankce, které se odehrávali na začátku, byli jen první lekcí, jak se Evropa a Rusko, dokáže s patřičnou situací, vypořádat. Teď nastává pokračování, které ve výsledku bude mrzet i vládní špičky EU (pokud to jsou lidi a ne vraždící a ničící stroje). Spojené státy chtějí Rusko dotlačit na kolena, dokonce americký ministr zahraničí, John Kerry už kvůli tomu navštívil i Spojené království, kde společně s britským ministrem zahraničí, Philipem Hammondy, probírali, celý tento americký plán.

Součástí tohoto plánu jsou krom dalších kroků také již výše zmíněné sankce, které by měli být daleko přísnější a vyvolat v Rusku jednu velkou „krachující vlnu,“ jež smete všechny důležité ruské firmy a podniky. Důvodem k tomuto a ještě mnoha dalším krokům, vůči Rusku je podle Kerryho, neustála ruská „provokace,“ začínající na údajném útoku na město, Debalcevo, pokračující podporu polovojenských válečníků v region a končící najmutím jednotek v Mariupoli. Tato a ještě další slova, která si dovolím odcitovat zazněla na schůzce mezi Johnem Kerrym a Philipem Hammondy.

John Kerry k celé věci řekl, cituji:

To je porušením příměří. Myslíme to vážně: budu další sankce, které způsobí v ruské ekonomice další bolesti.

Pokračoval takto:

Mezi námi a našimi evropskými spojenci probíhá vážná diskuse o tom, jaké sankce zavedeme příště a kdy mají vstoupit v platnost. Jsem si jistý, že v reakci na ruské porušení příměří budou další opatření.

Můžete jen hádat, jak se k celému tomuto plánu Ameriky, postavil britský ministr zahraničí, Philip Hammond. Samozřejmě s americkým ministrem zahraničí, Kerrym, souhlasil a vyjádřil mu plnou podporu. V souvislosti s podporou britského ministra zahraničí pro zavedení, tvrdších sankcí, vůči Rusku, by bylo dobré poznamenat, že to není zas až tak dávno, kdy se Evropská unie pokoušela odolat tlaku Washingtonu a spolupráce mezi Amerikou a Evropou se značně ztížila. Proto tedy musel do role jakého si „deratizátora myšlenek,“ nastoupit americký vice-prezident, Joe Biden, který už Evropě horké myšlenky vyhnal „z hlavy,“ vysvětlil americkou strategii v níž proti Rusku figuruje i EU a znovu přivedl Evropu ke spolupráci. Od té chvíle vše opět fachá, jak na běžícím pásu.

A není to jenom britský ministr zahraničí, který se americkému plánu a síle Washingtonu podmanil. Podle informací, které publikovala „EU Observer“ je takových lidí v čele EU ještě daleko více, kteří tvrdí, že jediná cesta jak potrestat Rusko, je cesta sankční.

Jediné v co Američané věří je v poslední krok, který budou muset proti Rusku udělat, aby ho ekonomicky zničili a dohnali řadu firem k bankrotu. Cílem je vyvolat bankrot mezi jednotlivými, ruskými společnostmi, jež riskují krach, pokud úvěry splatné v dolarech, během nadcházejícího roku, nebudou obnoveny.

Tohoto cíle, včetně využití propadu rublu, chtějí Američané, dosáhnout tím, že zkrátí durace, tedy existující úvěry, které ruské banky, energetické společnosti a zbrojní firmy mají v evropských a amerických bankách.

K tomu se vyjádřili i špičky z „ EU Observer,“ kteří pronesli tato slova:

Pokud chceme, můžeme zajistit, že budou opravdu trpět. Neschopnost získat nový kapitál bolí nejvíce – k americkým a evropským trhům neexistuje alternativa.

Samozřejmě, že tím metody, jak co nejvíce ublížit Rusku ani zdaleka nekončí. Byla by vskutku škoda, kdybychom se nezmínili i o dalších krocích, které se letmo politickým spektrem, rodili v hlavách amerických politiků.

Tak například, vyloučení Ruska z platebního systému, SWIFT, který umožňuje, elektronicky převádět různé prostředky, na místo zdlouhavého a rozsáhlého papírování. Tento nápad vypustil z pusy jeden z amerických politiků v Bruselu a byl stejně jako všechny ostatní, podpořen a probírán. Co se tohoto kroku týká, tak Američané se o stejný pokus, pokoušeli již v minulosti, naposledy tomu bylo před pár měsíci, kdy se jim to naštěstí nepovedlo. Není tak divu, že se tohoto kroku, Rusové velice bojí a rychle dávají dohromady náhradu za tento systém, aby tak snížili dopad na ruské domácí platby a měli náhradu, pokud budou ze stávajícího systému, vyloučeni.

Pokud se týká současného stavu, zda-li Amerika již zpřísnila sankce, vůči Rusku, či nikoliv, tak zatím sankce zesílili jen ratingové agentury, podle nichž jsou současné ruské dluhopisy nevýhodné. Pokud Amerika sníží svůj rating, tak to pro některé americké penzijní fondy, právně znamená, že se musí stáhnout z ruských státních dluhopisů, tímto krokem jde hodnota rublu, rapidně dolů.

Dalším a patrně posledním krokem Spojených států, aspoň pro tuto chvíli je dodání amerických zbraní na Ukrajinu (berte to s rezervou, Obama prohlásil, že do konfliktu s Ruskem jít nechce, taky tomu nevěřím, čemu ale více věřím je Obamovo tvrzení, že Ukrajina by s americkou vojenskou podporou moc počítat neměla). Pokud se takto stane, bude to jen další krok ke vstupu do třetí světové války, který mimochodem byl poměrně nedávno stanoven v již přijatém americkém zákoně.

Neměli bychom malovat čerta na zeď, ale není možné jíti jinou cestou. Amerika se zoufale snaží vyvolat třetí světovou válku s Ruskem a zatím využila všech možností, záminek (od střílení na Majdanu, přes sestřelení letounu MH 17 až pod ostřelování města, Mariupol a raketovým útokem na autobus v Doněcku) k tomu, aby mohla před celým světem udělat z Ruska, globálního agresora a tudíž vyprovokovat buďto Putina k agresi (toho by se rázem Amerika chytla a následně by celý svět považoval Putina za vraha apod..), nebo Evropu k agresi vůči Rusku. To by samozřejmě mělo pro Evropu nedozírné následky, neboť ani všechny státy Evropy nemají tolik jaderných zbraní, co Rusko.

Můžeme být velice rádi, že s námi, jako s Evropou, Rusko ještě vůbec „mluví,“ protože doposud EU neudělala vůbec nic ve prospěch Ruska, akorát drží hubu a krok s Washingtonem. To ale ještě netuší, co přijde po oněch sankcích, které Washington chystá. A můžeme se jen vsadit o to, zdali nám pak Amerika pomůže.

Zdroj: Zvědavec

Posedlost Spojených států po zničení Ruska, nebere konce. EU podlehla Washingtonu a chystá se přitvrdit sankce vůči Rusku
Počet hlasů: 1
Průměr: 5

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář