Policie v Istanbulu měla sestřelovat vrtulníky

Policie v Istanbulu měla sestřelovat vrtulníkyZdroj: www.lidovky.cz
Policie v Istanbulu měla sestřelovat vrtulníky
Zdroj: www.lidovky.cz

Policie v hlavním tureckém městě, Istanbulu dostala od svého šéfa rozkaz, sestřelit bez jakéhokoliv varování každý vrtulník, který vzlétne bez patřičného povolení. V rámci tohoto rozkazu bylo do tureckého hlavního města povoláno více jak 1 800 členů speciální policejní jednotky. Ty byli podle turecké zpravodajské agentury, Anadolu do tureckého hlavního města povoláni z okolních provincií a obsadili zde všechny strategicky důležité objekty a ulice.

Krom policejních speciálních jednotek byla ale do istanbulských ulic přesunuta i speciální technika.

V souvislosti s těmito bezpečnostními manévry v Turecku je třeba připomenout, že veškeré tyto operace jsou reakcí na poměrně čerství incident na tureckém letišti Sabiha Gökçen, kde bylo dle dostupných informací, jen před několika málo dny, zadrženo hned 11 osob, podezřelých z organizace puče.

K tomuto zadržení 11 osob, ještě nutno připomenout, že pokus o vojenský převrat v Turecku se odehrál minulý týden v pátek (15.7.2016) večer. A už nyní je dle informací, zadrženo více jak šest tisíc lidí, obviněných z napomáhání uskutečnění tohoto puče. Mezi obviněnými osobami pak figurují vojenští činitelé, dá se říci všech úrovní, od středních důstojnických hodností až po ty vyšší.

Zdroj: Sputniknews

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář