Po čtyřiceti letech znovu na Měsíc

Apollo 11
Raketa Apollo 11
Zdroj: www.history.nasa.gov

Je tomu právě 40 let od doby, co se měsíce dotkla poslední americká noha a něco kolem 38 let, kdy se od tamního povrchu odlepila i poslední ruská mise, Luna 24. Pojďme ale do dnešní doby.

Jak jste již mohly nedávno slyšet (zhruba před měsícem), tak Čína vypustila svého, vůbec prvního nefritového králíka. Tato událost, krom toho, že v Číně vzbudila ohromné nadšení a posunula čínskou vědu zas o trochu dále ale současně také znovu vnesla náš jediný pozemský satelit (Měsíc), zpět do módy. Jinak řečeno znovu začal celosvětový závod o dobývání Měsíce. A znovu se ho účastní i Spojené státy.

Kromě USA a Číny se ale dle informací do tohoto závodu, chtějí zapojit i další země, jako je Japonsko, nebo Indie. Více informací, však tyto země (Japonsko a Indie), zatím neuvedli.

Jedná-li se o americkou stranu, tak se chce na Měsíc vrátit, kvůli znovu-zjištění přítomnosti vody na jižním pólu Měsíce, která se zde může vyskytovat v podobě ledu. A také kvůli pořízení nových fotek, jež jsou od doby posledních letu, pouze zrnité.

Co se týká vládní agentury NASA, tak ta hledá soukromé sektory, kterým by poskytla odbornou pomoc a pomohla vyvinout lunární modul.

Už dokonce existuje i průzkumní plán, ve kterém je zahrnut, jak už jsem psal výše, výzkum Jižního pólu Měsíce. Očekává se, že kromě vody ve formě ledu by se zde mohlo vyskytovat i spoustu přírodních zdrojů.

Zdroj: New World Order Opposition

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář