Planeta pod útokem geneticky modifikovaného plevele

Planeta pod útokem geneticky modifikovaného pleveleZdroj: www.nwoo.org
Planeta pod útokem geneticky modifikovaného plevele
Zdroj: www.nwoo.org

Plevel, který může dosáhnout výšky až 2,5 metrů a je odolný proti nejrozšířenějšímu jedu na světě (herbicidu z glyfosátu), jež se dnes používá. Aneb jinak řečeno, vítejte ve Spojených státech, kde vládne genetický inženýr jménem Monsanto, jemuž jeho výtvor v podobě super odolného plevele, začal doslova přerůstat, přes hlavu. Jak bylo totiž už výše popsáno, tak tento plevel se stal odolný proti jedu, které Monsanto ve velkém vyváží. A problém s tímto super-odolným plevelem je skutečně obrovský, dokonce tak obrovský, že i Monsanto ho muselo začít řešit. A to z několika podstatných důvodů. Tím prvním důvodem jsou samozřejmě peníze. „Genetický inženýr“ (Monsanto) si totiž nejspíše uvědomil, že pokud je jeho jed na plevel neúčinný a současně tvoří zhruba polovinu obratu firmy (cca 17 miliard dolarů), tak že to firma nemusí vůbec ustát. Krom toho druhým, v roli Monsanta se dá říci, nedůležitým důvodem jsou stížnosti samotných zemědělců, kterých díky super-odolnému plevelu , trpí více jak polovina všech ve Spojených státech.

Nemůže totiž býti tajností, že třeba na Jihovýchodě USA tímto zákeřným, super-odolným plevelem trpí více jak 90 % „bavlnných a sójových“ polí, máme-li to pak přepočítat na kilometry, tak číslo je to vskutku astronomické. Podle ekoložky Marci DeLonge je tímto plevelem zasaženo téměř 243 000 čtverečních kilometrů a tento super-odolný plevel se i nadále rozšiřuje!

Sama ekoložka k tomu říká, cituji:

Je to důsledek rozsáhlé monokultury. Rok co rok, jsou vysazeny stále stejné rostliny a jsou vždy ošetřeny stejnými pesticidy. A to už se děje dvacet let, kdy firma Monsanto přinesla geneticky modifikované plodiny na trh.

A na svá slova si přišel i Christoph Then ten zas tvrdí, že odolnost více jak dvaceti druhu plevele proti jedu Monsanta, představuje jak pro zemědělce, tak i pro celé lidstvo velký problém. Nejenom, že zemědělce tento nezvládnutý pokus Monsanta s rostlinami stojí pěkné peníze, neboť musí každý rok proti plevelu používat jiné chemikálie, ale spolu s tím se zvyšuje zátěž pro člověka a životní prostředí.

Naštěstí ale zemědělci našli proti této hrozbě v podobě super-odolných plevelů, částečnou zbraň. Částečnou zbraň proto, protože i přes její používání se Spojené státy super-odolných plevelů prostě nezbaví. Příroda v sobě jedy, vyprodukované člověkem bude mít prostě už napořád. A jaká, že je ta zbraň. Jsou to nové směsi jedu proti super-odolným plevelům. Jinak a lépe řečeno ty jede, které dnes existují jsou už moc slabé proti tomu „ geneticky modifikovanému humusu,“ který se v Americe pěstuje. Proto zemědělci budou muset začít všechny tyto jedy míchat, aby super-odolné pleveli zničili. Je v tom ale jeden háček. Zpočátku rostliny vlivem silných herbicidů asi zemřou, ale růst budou pořád, nevymřou úplně. No a co se stane časem? Odpověď na otázku je jednoduchá, bude se opakovat minulost. Budoucí geneticky modifikované rostliny, jak je v článku nazváno „super-odolný plevel“ si stejně jako dnes i za 5 a více let zvykne už na namíchané jedy a bude zas o něco odolnější. Nakonec to může velice reálně skončit tak, že proti geneticky modifikovanému pleveli, který se modifikoval jen díky našim jedům, kterými je ničíme, už na ně nebudeme mít žádný jed, poněvaď ž proti všemu bude tento plevel odolný.

A to jsme vůbec nezmínili jaké následky to bude mít na životní prostředí. Nutno podotknout, že kritici zůstávají skeptičtí. Podle již nyní dostupných studií je velice reálné, že vlivem stálého míchání jedů proti super-odolným plevelům se množství jedů v přírodě za deset let zdvojnásobí.

Co říci tedy závěrem? Snad jedině to, že se z naší planety stává čím dál tím větší chemická továrna.

Zdroj: New World Order Oppositions

Planeta pod útokem geneticky modifikovaného plevele
Počet hlasů: 1
Průměr: 5

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář