Petro Porošenko na cestě za pokyny

Petro PorošenkoZdroj: www.ac24.cz
Petro Porošenko
Zdroj: www.ac24.cz

Ukrajinský, americkou půdou dosazený, pučistický prezident, Petro Porošenko se dnes, 18. září, vydal na svoji, vůbec první oficiální návštěvu, jakožto hlava ukrajinského národa. Učinil tak po návštěvě ve Spojených státech, kde se jeho hostitelem stal šéf, bílého domu, Barack Obama, společně se svým, politickým kolegou působícím na americkém ministerstvu zahraničí, Johnem Kerrym, kde si prezident Porošenko, vyslechl přesné instrukce, které se nejspíše stanou, brzkou realitou (samozřejmě, že jde o plány zaměřené proti Rusku). A kam, že si vlastně Porošenko, vyrazil?

Jeho cesta vedla do Kanady, kde byl velice mile přijat a hlavní město Kanady, Ottava, mu jeho náladu ještě „zpestřilo,“ a to sice další dávkou, protiruských sankcí na zažehnání, jak se dnes s oblibou říká „ruských agresí.“ Krom toho se sama Kanada také zavázala, že bude pomáhat, ze všech sil, aby Putina a jeho agresi, zlikvidovala. Vrcholnou akcí, porošenkovy, oficiální, vládní návštěvy, byla účast na schůzce, obou kanadských sněmoven, kde ukrajinský prezident, ujišťoval své kanadské kolegy a zároveň místní, ukrajinské krajany, že Ukrajina se už nehodlá vrátit pod „ruské kleště.“ Jak on sám řekl, „do temnot ruské minulosti“. Na co konkrétně, tímto výrokem narážel, se ovšem dá jen těžko říct.

Každopádně většině lidí je naprosto jasné, proč Petro Porošenko, absolvoval toto turné, že to nebyla jen nějaká milostná akce od Spojených států, nebo od Ukrajiny, ale že hlavním cílem, byla ona sama schůze, mezi ukrajinským a americkým prezidentem, kde se plánovali další kroky namířené, vůči Rusku. Důkazem je i prohlášení, Baracka Obamy, který řekl, že tato schůze, bude představovat jakési poselství, pro Vladimíra Putina, které nahradí tisíce slov jak v angličtině, tak i v ruštině. Hlavním sdělením amerického prezidenta je jinak řečeno toto (snažil jsem se co nejvíce napodobit):

„Vladimíre, buďto okamžitě přestaneš kout pikle, proti Ukrajině, nebo se tento stát stane naši láskou. A my ji budeme bránit.“

POZNÁMKA MIMO: Všichni ale moc dobře víme, jak to je, že hlavním cílem Spojených států, není bránit Ukrajinu, ale pouze získat ukrajinské území a na jeho hranicích s Ruskem, postavit jaderné základny, pomocí nichž, budou moci vyhrožovat Rusku.

Rázem se z Moskvy ozvala odpověď, od Sergeje Lavrova:

„Bílý dům už oznámil, že této návštěvy využijí Spojené státy k tomu, aby vyjádřily svou podporu Ukrajině v její snaze o nastolení demokracie, o nezávislost a stabilitu. Doufám, že to nebude demokracie na irácký nebo libyjský způsob. A že Washington bude opravdu podporovat celou Ukrajinu, nikoli jen určitou část ukrajinské politické elity, která si zvolila kurz na silové potlačení části vlastního lidu.“

K situaci se také vyjádřil i politolog, Georgij Fjodorov, který celou návštěvu přirovnává ke správci  území(Petro Porošenko), jež si přišel pro pokyny od svého pána (Barack Obama a hlavně lidé za ním), současně také říká, cituji:

Na Ukrajině teď nastalo období prakticky otevřeného, přímého řízení USA. Porošenko přijel prosit o komplexní pomoc, pomoc vojenskou i ekonomickou. Ukrajina je jako stát prakticky bankrot. A potřebuje velké penze. A bude se samozřejmě znovu hovořit o vstupuUkrajiny do NATO a do EU a budeme svědky velice tvrdé protiruské rétoriky.

Co se týká mínění odborníků, tak ti tvrdí, že Petro Porošenko dostal od západních režisérů, nesnadný úkol. Protože jak jste mohli už asi slyšet, tak se na Ukrajině, chystají poslanecké volby, při nichž je třeba v ulicích, zachovat klid a mír, bohužel Amerika toto v popisu práce, jak zachránit dolar a zlikvidovat nebezpečné Rusko, NEMÁ.

Zdroj: AC24

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář