Petro Porošenko hlídán americkými hyenami z Academi

Academi - logoZdroj: www.wired.com
Academi – logo
Zdroj: www.wired.com

Academi, dříve řečeno jako Blackwater Security je americká, vojenská, bezpečnostní a zbrojařská agentura, jejíž historie je po nezákonných akcích v Iráku (které nemohla vykonat americká armáda z důvodů lidsko-právních zákonů), považována za jednu z nejhorších, kdo ví, jestli ne vůbec za tu nejhorší. A co že vlastně tato bezpečností služba v Iráku dělala?

Ty nejhorší zvěrstva, které by normální člověk asi hned jen tak neudělal. Jednalo se především o vypalování příbytků a budov plamenomety, mučení, atentáty a další operace, jejichž cílem se nejvíce stávali výsadní politici. Krom toho se tato bezpečnostní agentura podílela i na výrobě improvizních explozivních zařízení. To všechno podnikala, kvůli tomu, že regulérní americká armáda, buď neměla výcvik, či potřebné vybavení. O důvěře ve vojáky, o tom snad raději ani mluvit nebudeme.

Důvodem, proč jsem se o této bezpečností a zbrojařské agentuře, tak rozepsal je souvislost i z dnešní ukrajinskou krizí, která se zaplať pán bůh, trochu zklidnila. Jedná se o ukrajinského „vůdce“, jež právě velí kyjevské, pučistické vládě v Kyjevě, Petra Porošenka, který si lidi, této bezpečností agentury nechal NAJMOUT.

Střední mediální proud, totiž dnes vypustil na světlo snímky (nedá se říci, zda-li to byl úmysl, či nevědomost) na nichž je zobrazen  ukrajinský prezident, Petro Porošenko, jak při poslední návštěvě v Ukrajinském městě Mariupol, mluví a podává si ruku s dělníky mariupolské ocelárny. Mimo jiné je ale doprovázen právě pány z bezpečnostní agentury, Acedemi. A proč tomu tak vlastně je? Z několika důvodu: Za prvé – sám ukrajinský prezident, nikomu nevěří. Za druhé – jednotky Berkut, tedy ukrajinské bezpečnostní jednotky, byly z jedné části rozpuštěné a druhá část se přidala na stranu protestujících. Za třetí – američtí vojáci nemají výcvik a za čtvrté – zaměstnat, nikoho z Pravého sektoru, aby dělal ochranku ukrajinskému prezidentovi je prý provokací a riskem o ustřelení hlavy, nehledě na to, že nikdo se nepustí do takového svinstva, aby hlídal fašistu a oligarchu. Z těchto čtyř, respektive, pěti důvodů, tedy vyplývá, že jako dokonalá, prezidentská ochranka se jeví, právě americká bezpečností agentura.

Petro Porošenko si podává ruku s dělníky. Všimněte si rozdílu zbraní, hlavně rukojetí  Zdroj: www.svetkolemnas.info
Petro Porošenko si podává ruku s dělníky. Všimněte si rozdílu zbraní, hlavně rukojetí
Zdroj: www.svetkolemnas.info

A co že to vlastně prezidentovi ochránci, mají za zbraně? Dozajista jste si mohli všimnout, že každý z vojáků, který je na fotce, vyfotografován, má jinou zbraň. Ano je tomu skutečně tak, každý voják si může, na rozdíl od vojáků v armádě v této bezpečností agentuře, či jakékoli jiné, vybrat svou oblíbenou značku a model zbraně, tedy pokud je v nabídce. Nejnovější zbraní, bezpečností agentury Academi, je odstřelovací puška, Remington PSR, která je uzpůsobena na střelivo Cal .50 a je zároveň vlajkovou lodí, agentury Academi. Samotná bezpečnostní a zbrojařská agentura má nyní na Ukrajině své obchodní zástupce, kteří mají díky veřejné prezentaci a ukázkám, vzbudit zájem Kyjeva o zbrojní zakázku.

Předvádění odstřelovací pušky, Remington PSRZdroj: www.svetkolemnas.info
Předvádění odstřelovací pušky, Remington PSR
Zdroj: www.svetkolemnas.info

Zdroj: Svět kolem nás

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář