Opětovný teroristický útok v Jeruzalémě

Opětovný teroristický útok v Jeruzalémě
Opětovný teroristický útok v Jeruzalémě
Zdroj: www.ktiml.mff.cuni.cz

Po více jak 2 týdenní pauze, kdy centrum Izraele, město Jeruzalém, nebylo místem teroristického dění se opět, místní lidé musí bát. Po teroristickém útoku na autobus s číslem 12 se do tamějších ulic totiž vrátil teror.

Tentokrát se jeho terčem, či lépe řečeno obětí stal šedesátiletý muž, přesněji řečeno ortodoxní žid, jenž se ve 22:15 místního času nacházel poblíž jedné z tamějších škol „Šuvu banim.“ Ta se ocitá v ulici Ma’alot Haladía, která je součástí muslimské čtvrti Starého Města nedaleko Lví brány. Přesně v těchto místech došlo k napadení k žida, který akorát vycházel z budovy školy. Aktuální informace mluví o tom, že ortodoxního žida, údajně napadl 18letý palestinských terorista, který podle všeho svou oběť několikrát pobodal v horních částech těla.

Jakmile se takto stalo, útočník následně zahodil nůž a dal se na útěk. Napadeného žida, který se jen těžko dobelhal ke lví bráně, kde zalarmoval stanoviště izraelských pohraničníků, musela do nedaleké nemocnice, Ša’arej Cedek převést sanitka. A podle nejnovějších informací je napadený muž v současné chvíli již mimo ohrožení života a stabilizovaný. Izraelští lékaři jeho poranění klasifikovala jako středně těžká.

Co se týká mladého teroristy, tak po něm se pátraní rozjelo, ihned poté co napadený muž, celý incident nahlásil, výše uvedeným pohraničním strážným. A jeho hledání, údajně netrvalo ani moc dlouho.

V souvislosti s dopadením teroristy je třeba uvést, že k jeho rychlému nalezení přispěl hlavně místní systém kamer, jenž monitoruje veškeré dění v ulicích Starého města. Zároveň nesmíme vynechat fakt, že terorista, který pocházel ze Západního břehu (přesněji z oblastí jako je Judsko a Samaří) na útok nebyl sám. Jak uvedla dnes ráno izraelská policie, tak krom výše zmíněného teroristy, policie zatkla také obyvatele východního Jeruzaléma, který teroristovi prý pomáhal.

Zdroj: Eretz

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář