Oklahoma možná definitivně zatrhne potraty

Oklahoma možná definitivně zatrhne potraty
Oklahoma možná definitivně zatrhne potraty
Zdroj: www.vexillology.wikia.com

Jeden z mnoha amerických států, Oklahoma nejspíše úplně zruší, či přinejmenším změní, znění zákona, vztahujícího se k potratům. Za vším stojí navrhovaná část legislativy, která by nově měla potrat dítěte kvalifikovat jako vraždu 1. stupně. Už teď byly dokonce zaznamenány procesy, při nichž řada lékařských pracovišť, přišla o své licence k provádění potratů.

Legislativu, která nově potrat dětí, hodnotí jako vraždu a je zároveň poslední ze série pro-life zákonů v Oklahomě, vystoupil před několika málo dny republikánský senátor, Joe Silk.

Ten k novému zákonu, pro jeho bližší pochopení, řekl konkrétně tato slova, cituji:

Podle návrhu zákona se za potrat považuje použití nebo předpis jakéhokoliv léku, jiné substance nebo jakéhokoliv nástroje či prostředku s úmyslem zabít nenarozené lidské stvoření, které je konkrétněji definováno jako potomek lidského stvoření od okamžiku jeho početí až po narození.

S razantními změnami zákona v oblasti potratů, tamější vláda, vystoupila ale až po výrazném signálu veřejnosti, přesněji řečeno po protestu jedné místní společnosti. Konkrétně po protestu Abolitionist Society of Norman, která se orientuje právě na potraty v zemi a dokonce proti, pravděpodobně největšímu lidskému utrpení a morálnímu zlu, jež je ve světě hluboce zakořeněné, založila i petici, pod níž se následně podepsalo více jak 30 000 lidí.

V souvislosti s potraty nesmíme zapomenout na výsledky Světové zdravotní organizace (WHO), z nichž vyplývá, že se každý rok na celé planetě provede kolem 40 až 50 milionů potratů. To představuje nějakých 125 000 potratů denně. Oklahoma je vůbec prvním státem v Americe, který se tímto problémem začal zabývat a navrhl na něj patřičný zákon.

Zdroj: Svět kolem nás

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář