Ohlédnutí za rokem 2014

USA, Rusko, Německo
USA, Rusko, Německo
Zdroj: Vlastní

Pro někoho byl rok 2014, rokem dobrým, pro někoho zas rokem špatným. To už ať si každý posoudí dle svého. Nás v tomto článku bude zajímat rok 2014 hlavně z pohledu globální politiky.

Takže jaký byl vlastně minulý rok, rok 2014? Celých 365 v minulém roce by se dalo nazvat, jako naplnění, nějaké věštby. Všechny dlouhodobé předpovědi, se totiž v minulém roce vyplnili a to od náhlých dramatických, občanských nepokojů až po návrat ke studené válce mezi Ruskem a Spojenými státy. Válka pokračuje i v Afghánistánu, kde v roce 2014 padlo mnohonásobně více vojáků a civilních obyvatel, než tomu bylo v minulých letech.

Co se politického pole týká, tak pravděpodobně nejvýznamnější událostí, která nás ovšem doprovázela, byla „politická výměna“. Jak si jistě pamatujete, tak ve Spojených státech, místo demokratů, zvítězili republikáni a značně tak „svázali“ ruce šéfovi bílého domu, Baracku Obamovi. Jednoduše řečeno, politika se vydala směrem, který si nikdo z těch co až do té chvíle „vedl“ Ameriku, nepřál. Trochu to připomíná rok 1933 kdy se rovněž odehrála politická výměna a celý svět byl tenkrát ohromen diktátorskou mocí Adolfa Hitlera, Maem Roosveltem. Tato změna postihla jak západ tak i východ.

A u politiky ještě zůstaneme, výše byl zmíněn, německý diktátor, Adolf Hitler a právě do Německa se nyní bude soustředit náš pohled. Německá politika,byla totiž vedle té americké, ruské a ukrajinské, další v řadě, která na sebe upoutala v roce 2014, nejvíce pozornosti. Celá řada německých politiků, totiž ukončila v minulém roce svoji politickou kariéru. Typickým příkladem může být strana zelených, která utrpěla těžké ztráty svého členstva. Podle posledních informací, celý důvod tkví v tom, že v Německu byly na vzestupu alternativní strany. Když si ale zjistíme více, tak přijdeme na to, že třeba strana AfD (Alternativa pro Německo) utrpěla rovněž velké ztráty, dokonce možná i největší ztráty, z této strany odešla až polovina členů.

Celé to zakončuje Angela Merkel, svým televizním projevem, kde vyzývá všechen německý lid, aby se neúčastnil, večerních procházek, které v Drážďanech organizuje německé hnutí PEGIDA, jež vystupuje proti islamizaci a všem příznivcům islámu. Tyto demonstrace i přes to , že probíhají v naprostém klidu, Angela Merkel, nazvala chladnými a nenávistnými, které jsou hnány předsudkem.

Jaká je ale realita? Je snad možné to, aby tisíce lidí, začalo „najednou z ničeho nic,“ demonstrovat proti islamizaci? Nějaká páka tady snad být musí?

Je pravda, že muslimové začínají Evropu hodně osidlovat, čili se není ani čemu, divit, že se lidé v Německu v hojných počtech bouří a tato věc se jim nelíbí. Ale toto je pouze názor, případně nějaká nepotvrzená zpráva, nyní přichází na řadu fakta.

Skutečnost je totiž taková, že proti-islámské protesty, organizované hnutím, PEGIDA má na svědomí sama německá vláda, která toto hnutí ostře kritizuje. Německá vláda se chce zbavit své špatné pověsti a mít čisté svědomí tím, že všechny kroky, které až do posavaď učinila od špehování lidí, díky sledování toku peněz, které se ve skutečnosti provádělo z důvodu zdanění, nebo upevňování moci díky terorismu HODÍ NA ISLÁM.

Jinak řečeno, protesty, které se zde v Německu dějí jsou protesty těch lidí, jsou „hloupí,“ nebo spíše informačně nevzdělaní. Všichni tito lidé totiž viděli obrázky na nichž ISIS popravuje lidi , metodou stínání hlavy.

Němečtí lidé se prostě bojí islamistického vraždění a teroristického strašení německé vlády, proto protestují proti Islámu. Tyto protesty se odehráli nedávno, když pomyslíme na to jaké vlády dnes jsou, co dělají a jak plní své sliby, čeká nás opravdu velice zajímavý rok 2015. Něměcké protesty proti islamizaci, totiž ani zdaleka nebudou podle hnutí PEGIDA, posledními.

Zdroj: New World Order Oppositions

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář