Obama je v poutech – lidé jsou s jeho vládou nespokojení – hrozí vláda republikánů

Obama je v poutech – lidé jsou s jeho vládou nespokojení – hrozí vláda republikánů - Zdroj: www.protiproud.parlamentnilisty.cz
Obama je v poutech – lidé jsou s jeho vládou nespokojení – hrozí vláda republikánů
Zdroj: www.protiproud.parlamentnilisty.cz

Dnes se ve Spojených státech konali, volby do Senátu, při nichž měla nejspíš, nynější hlava státu, hořkost na jazyku, neboť s jeho vládou je v současnou chvíli nespokojeno, mnoho amerických občanů. Tento fakt, může mít i za následek to, že dojde k situaci, kdy obě sněmovny Kongresu (senát), ovládnou republikáni. Měli bychom si říci, co hrozí, pokud tito lidé, senát zcela ovládnou.

Budeme to brát tak, že jsou republikáni už u moci. Co by bylo jejich prvním krokem? Vzhledem k tomu, že většina lidí je proti vládě Baracka Obami, tak první kroky, těchto lidí by vedli zrovna tak, stejným směrem, tedy byly by zahájeny procesy impeachmentu, proti Baracku Obamovi. Tyto procesy byly nakousnuty již minulí týden, kdy jedna z nejvlivnějších amerických lobbyistických skupin se dovolávala toho, aby v případě, že senát ovládnout republikáni, byly akce na svržení Obamy spuštěny.

Jedním z lidí, kteří se na akcích proti prezidentovi zviditelnili je i Ted Cruz, kolem něhož se rojí spekulace, že po odvolání Erica Holdera (amerického ministra financí) si může svoje drápky začít brousit i na Baracka Obamu. A to v případě, že by Obama dal zelenou plošné amnestii pro nelegální přistěhovalce, jež se do USA, přistěhovali před vyhláškou.

S tímto názorem se ztotožňuje i soudce Andrew Napolitano, který rovněž tvrdí, že by se k osudu svržení, výrazně přiblížil, pokud by skutečně udělil amnestii několika milionům imigrantů, kteří při vstupu do USA, porušili zákon. To ale není jediný důvod, kvůli kterému by republikáni chtěli svou nynější hlavu státu svrhnout. Důvodu existuje celá řada a mi si tady, některé z nich uvedeme.

  • Útok na US zastupitelství v Benghází
  • Pomoc teroristům v Sýrii
  • Podvracení pravomocí Kongresu při útoku na Libyi,
  • Vraždění Američanů pomocí útoků dronů,
  • Mařením pravomocí Kongresu k regulaci mezistátního obchodu přes zdravotní systém Obamacare

Důvodu proč by se měl Obama uklidit z politické scény je samozřejmě mnohonásobně více (35). A to je jen pár důvodů, které zveřejnil a proti tehdejšímu prezidentovi Georgi W. Bushovi, použil Dennis Kucinich. Pokud by vás zajímalo, kolik důvodu z původních 35 se dá využít i na Barcka Obamu, došli bychom k číslo 27. Což je opravdu mnoho důvodu k odvolání.

Ale nabízí se otázka: Udělají to republikáni, postaví se za to, aby byl Obama svržen?

Samozřejmě, do krámu by se to republikánům hodilo, ale nesmějí zapomenout na to, že již za dva roky (rok 2016) se v USA, konají prezidentské volby. Pokud teď republikáni odvolají Obamu, tak tento krok by mohl výrazně posílit nynější kandidátku na post prezidentky USA, Hillary Clintonovou, která se snad krom genitálních žláz, nemá čím chlubit. Je to v podstatě taková „vyschlá studna,“ která nenabízí čerstvou vodu (něco nového). Dovedete si představit následnou sprchu nadávek na republikány, tipu, že jim jde jen o pomstu, a ne o řízení země?

Nebyly by to reálné nadávky, ale jen jakási veřejná reklama, která má přitáhnout voliče, jednoduše řečeno Hillary by si touto kritikou nahrabala voliče, kteří by jí na tuto „super reklamu“ skočili.

I když by to byl krok, který by jednoznačně posílil šance na vítězství Hillary Clintonove ve volbách 2016, nebyl by to zas tak patrný krok. Rozhodně by šlo o jeden z více kroků, který by odvrátil Ameriku od krachu. Tímto krokem by se ukázalo, že nynější Ústava a vláda je stále dosti schopná na to, zasáhnout v době, kdy prezident soustavně porušuje ústavu. Tento status byl americké vládě optisknut na štít při neodvolání Georgi W. Bushe a jeho následníka, Baracka Obamu.

Jak ale víme, na palubě stále se potápějícího Titanicu v podobě Ameriky už dávno neplatí zákony, že u kormidla, stojí vždy kapitán (v našem případě prezident USA), ale 12 rodin, jež jsou pravými kapitány této lodi a stojí po boku prezidenta, který je zde v roli kormidelníka. Těmto rodinám jsou zájmy USA, naprosto ukradené. Klidně nechají Ameriku padnout.

Republikáni a všichni, kterým se vláda Baracka Obami nelíbí, mají smůlu, Obama plní jen příkazy vyšší moci a nic jiného dělat nemůže, protože by se jinak vystavoval stejnému riziku jak v roce 1963 JFK. Lidé musí pochopit, kdo je skutečným kapitánem lodi, jménem Amerika a kdo skutečně směřuje toto plavidlo ke zničujícímu ledovci.

Zdroj: Reformy

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář