NSA sleduje tisíce počítačů

0
48
Print Friendly, PDF & Email
Logo NSA
Logo NSA
Zdroj: www.droid-life.com

Podle některých částí z dokumentů, které vynesl na světlo bývalý kontraktor, Edward Snowden, byl tajně do více jak 100 000 počítačů po celém světě nainstalován špionážní software.

Ten umožňuje Národní bezpečnostní službě, sídlící v USA (NSA), vstoupit do vašeho počítače a pozměnit v něm uložená data. Přístup do počítače v němž je nainstalován software NSA je ze strany Národní bezpečnosti, dokonce možný i v okamžiku, kdy je počítač zcela odpojen od internetu.

Máme-li si celou techniku připojování se na počítač ze strany NSA, nyní ve stručnosti popsat, pak lze uvést, že celé připojení do počítače je založeno na skrytých rádiových vlnách, jež vysílají USB karty, tajně vložené do cílových počítačů. Tyto signály, které jsou vyzařovány ze zmíněných USB karet v počítači jsou potom, NSA zachytávány na tzv. retlanslační stanice.

Jedná se o přístroje, velikostně podobné, například školním aktovkám, které mohou být umístěny až několik kilometrů od napadeného počítače.

Všechny tyto špionážní přístroje byly vyrobeny v rámci programu „Quantum“ do češtiny přeloženo jako „aktivní obrana“, jehož úkolem je sledování čínské armády. Krom čínské strany ale Američané chtějí tyto technologie nasadit také sledování na ruských vojenských sítí včetně systémů, jež jsou používány mexickou policií a drogovými kartely. A své uplatnění by podle USA mohli tyto systémy mít také v různých obchodních institucích, sídlících uvnitř Evropské unie.

Je dokonce znám i fakt, že spojenci USA jako je třeba Saúdská Arábie, jsou s těmito systémy americkými špionážními systémy velice dobře obeznámeni a dávají Američanům dokonce typy na nová místa, kde by se americké špionážní technologie v budoucno mohli nacházet.

Zdroj: AC24

NSA sleduje tisíce počítačů
Prosím ohodnoťte tento článek

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

ZANECHAT ODPOVĚĎ