NSA, nebo německý deník, Focus? Kdo vypustil nahrávku s tureckými diskusemi o operaci pod falešnou vlajkou?

NSA, nebo německý deník, Focus? Kdo vypustil nahrávku s tureckými diskuzemi o operaci pod falešnou vlajkou?Zdroj: www.decryptedmatrix.com
NSA, nebo německý deník, Focus? Kdo vypustil nahrávku s tureckými diskuzemi o operaci pod falešnou vlajkou?
Zdroj: www.decryptedmatrix.com

V minulém roce se na internetu objevil zvukový záznam, jež unikl z bezpečnostní schůze, tureckého ministerstva zahraničí, kde turečtí politici, jako například: bývalí ministr zahraničí Ahmet Davutoglu, šéf turecké rozvědky MIT, Hakan Fidan, stínový ministr zahraničí Feridun Siniriloglu, nebo zástupce šéfa Generálního štábu, Yasar Guler, akorát projednávali provedení operace pod falešnou, jejímž cílem se měla stát Sýrie. Tato akce prý měla ospravedlnit invazi do Sýrie.

Samozřejmě, že se nic neututlalo. Rok poté se totiž o této schůzi zmínil německý magazín, Focus ve svém vydání, kde stojí, že tuto nahrávku pořídila a vypustila americká, bezpečností agentura, NSA. Je ale toto tvrzení skutečně pravdivé? Jak to, že si je deník, svým prohlášením, tak jistý? A nemohli za pořízením a následným zveřejněním nahrávky, přeci jen stát lidé z redakce tohoto magazínu?

Odpovědi na tyto otázky, nejsou jednoznačné a to z toho důvodu, že pro odpověď musíme svou pozornost odvrátit na další médium a to sice na zprávu, jež vyšla v minulém roce v magazínu, Der Spiegel, kde se konkrétně píše o amerických příkazech pro NSA.

Podle tohoto zdroje dostala americká bezpečnostní agentura za úkol sbírat informace o plánech tureckého vedení a sledovat turecké operace v 18 klíčových oblastech. Zpráva, kterou vydal německý deník, Der Spiegel se v souvislosti se sběrem informací NSA, zmiňuje také o sledování turecké ambasády ve Washingtonu a fungování stanic, společné jednotky NSA a CIA v Ankaře a Istanbulu.

Jedná-li se o reakci nahraných politiků na ministerstvu zahraničí, tak například bývalý premiér a současný prezident Turecka, Recep Erdogan, připsal unik tajné nahrávky, Gülenovu hnutí. A konečně tady máme i to slovo, kterému jsme se v případě „sběru informací,“ jež údajně provádí NSA, tak vyhýbali. Tím slovem je špionáž. Bývalí ministr zahraničí Ahmet Davutoglu, totiž celý případ nahrávání rozhovorů a následný únik tajné nahrávky, nazval špionáží.

Nakonec ale pokus politiků, „opít veřejnost rohlíkem,“ skončil fiaskem. Oba dva politici se totiž později museli přiznat k tomu, že pro svá tvrzení nemají žádné důkazy. Pokud se na závěr, „slovem“ zmíníme o dalších v nahrávce, zaznamenaných osobách, jež jednali na ministerstvu zahraničí o operaci pod falešnou vlajkou, tak jejich postih, případně výsledek vyšetřování případů, není znám.

Zdroj: Wertyzreport

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář