Nový agresivní šéf NATO

Jens StoltenbergZdroj:  www.svobodnenoviny.eu
Jens Stoltenberg
Zdroj: www.svobodnenoviny.eu

Kdysi se Severoatlantická aliance zavázala, že její rozšiřování na východ Evropy, už pokračovat nebude. A ani by už snad pokračovat nemuselo, kdyby se do čela NATO, nedostal nový generální tajemník, Jens Stoltenberg, který si tímto závazkem, zjevně hlavu neláme.

Podle oficiálních medií, byl tento tajemník do funkce jmenován, před pěti dny, tedy 1.10.2014. Od té doby stihnul už podniknout svoji první služební cestu do Polska, kde několikrát vyzýval, aby státy NATO, podnikly vojenský zásah vůči Rusku. Tajemník nejspíše chce využít, stále probíhající ukrajinskou krizi. Podle samotného tajemníka by armáda NATO, mohla být k vojenské invazi do Ruska připravena během několika dnů.

Sám Stoltenberg, říká, cituji:

Příští rok, na zasedání ministrů, budeme přijímat rozhodnutí, pokud jde o tzv. předvoj, ale ještě předtím musíme zjistit, jestli má NATO dostatečně silnou armádu,“ uvedl Stoltenberg v polské státní televizi TVP Info. Tyto schopnosti již existují. My je máme a můžeme je použít v jednotlivých regionech.

No a jako vždy v souvislosti s Ukrajinskou krizí a NATO, nesmíme zapomenout nezmínit také akce Spojených států. Ty totiž během plánování těchto akcí, stačili minulí měsíc vyslat do Pobaltí 20 bitevních tanků M1A1 Abrams a zhruba 700 vojáků včetně obrněných vozidel Bradley and Stryker. Jde vůbec o první vyslání americké vojenské techniky na území Evropy od dob studené války. S těmito informacemi přišla společnost Reuters.

Krom kroků USA a snahy generálního tajemníka započít válku s Ruskem se objevili i další státy, které tuto akci podporují jde o naše sousedy jako je Polsko či vzdálenější Lotyšsko. Oba dva tyto státy souhlasí s přítomností americké armády na svém území. Naproti tomu se postavili Němci, kteří dozor americké armády na svém území mít nechtějí.  Němci krom toho také varují, že by mohla nastat i patřičná odveta od Ruska.

Zdroj: AC24

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář