Nové vedení v Evropské unii

Nové vedení v Evropské unii a špetka zeleninového zápachuZdroj: Vlastní
Nové vedení v Evropské unii a špetka zeleninového zápachu
Zdroj: Vlastní

S tím jak se blíží konec srpna, blíží se i nový, zvláštní summit, kdy se sejdou vůdci Evropy, aby do čela Evropské unie, společně dosadili nového předsedu Evropské komise, spolu s jeho náměstky a ministry. Za dobu, ukrajinské krize je to už několikátý summit, kdy se museli vyměňovat ministři.

Žádná z evropských vlád se po dobu ukrajinské krize, totiž neobešla bez upomínek, či sankcí vůči Rusku. Tento fakt, že se vždy naši soudruzi v Evropském unii, neobešli bez těchto zbraní proti Rusku, nyní činí, přímo v Bruselu, nervózní atmosféru.

Celá čtvrť v centru Bruselu se připravuje na uzavírky a demonstrace, desítek tisíc zemědělců, jež díky sankcím, které Evropská unie, spolu se Spojenými státy, upekla na Rusko, přišli o desítky, nebo spíše stovky miliard korun. Jinak řečeno, evropští vůdci se hrozně bojí, že je farmáři polijí zkyslým mlékem a na hlavu jim hodí shnilé rajče.

Sankce kritizuje i mnoho ředitelů a ministrů, jež mají co k dočinění se zemědělstvím, tak například předseda Španělské asociace malých a středních farmářů, Lorenzo Ramas, říká, cituji:

„Když se přijímala všechna ta rozhodnutí o sankcích, EU měla zprvu pochopit, že se ty sankce neobejdou bez velkých problémů pro naše podnikání. Bylo třeba pochopit, že Rusko jen tak bez odpovědi takové výpady nenechá a přijme odvetná opatření. A teď za to my sami platíme.“

Pobouření vyjádřil i ředitel společnosti, „Polská paprika,“ Roman Sobczak, který řekl, cituji:

„Já absolutně nechápu, kvůli čemu byly nutné všechny ty zákazy (uvalené na Moskvu). Obzvláště pak, pokud si vzpomenu, že ti samí Ukrajinci naposled v minulém roce uvalili embargo na naše hovězí. Boj o cizí svobodu by neměl podrývat vlastní blahobyt. Něco určitě obětovat lze, ale je třeba myslet na blaho vlastní země.“

Jen pro zajímavost, díky sankcím, které poškodili mnoho farmářů, díky tomu, že nemohou své zboží, vyvážet do Ruska, protože a jelikož, Rusko je největší obchodní partner, přijde jen polská strana o zhruba 1 miliardu EUR.

Co se týká výsledků „evropských voleb,“ tak bychom se měli dozvědět nejdříve 1. listopadu, kdy už tyto výsledky, budou schváleny vládci EU a také Evropským parlamentem.

Zdroj: Hlas Ruska

Nové vedení v Evropské unii
Počet hlasů: 1
Průměr: 2

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář