Nigérie terčem sebevražedných útoků

Nigérie terčem sebevražedných útoků
Nigérie terčem sebevražedných útoků
Zdroj:www.cbsnews.com

Severovýchod Nigérie je v posledních dnech častým cílem, sebevražedných atentátníků. Poslední takovíto to útok, při němž se v centru davu odpálí člověk se dle zpravodajského deníku, Premium Times, odehrál tuto neděli v již zmíněné severovýchodní Nigérii, přesněji řečeno ve vesnici Dar, kde se dvě sebevražedné atentátnice odpálily přímo v chumlu lidí.

Podle současných, nejnovějších informací se s největší pravděpodobností jednalo militantky z islámské skupiny, ISWA, což je dříve přezdívaná islamistická, povstalecká skupina, Boko Haram.

Slovenský zpravodajský server, TASR.sk uvádí, že na místě činu bylo útokem, usmrceno minimálně 11 lidí. Server také ale dodává, že tento sebevražedný útok, nebyl ani zdaleka jediným nigérským útokem v posledních dnech. Už několik dnů předtím byly prý ve stejné oblasti, tedy v severovýchodní části Nigérie zaznamenány velice podobné, sebevražedné útoky.

Jen pro vaši informovanost: Tento pátek se v okrajové části největšího města, nigerského státu, Borno ve městě Maiduguri odpálili, stejně jako při nedělním útoků, dvě atentátnice, které svým činem usmrtili celkem 13 lidí. A následný den, tedy sobota byla pro Nigérii ještě horší a ze všech zde uvedených útoků, jednoznačně nejhorší.V nedaleké měšitě se totiž odpálil atentátník, díky němuž zahynulo 42 lidí.

Tento víkend tedy patří jednoznačně mezi jeden a kdo zda-li mezi ne vůbec, nejčernější víkendy v historii Nigérie.

Zdroj: Vlastenecké noviny

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář