Němečtí „bezpečáci“ šikanují uprchlíky

Němečtí „bezpečáci“ šikanují uprchlíkyZdroj: www.ac24c.cz
Němečtí „bezpečáci“ šikanují uprchlíky
Zdroj: www.ac24.cz

Přijeli do Německa, aby se zde zbavili hrubého chování, či dokonce násilí a žili jakž, takž v bezpečí. Na místo toho se tady někteří setkali takřka s podobným, ne-li stejným, nebo dokonce i horším zacházením než v jejich samotné vlastní. Tak nějak takto, by se dal vylíčit příběh mnoha uprchlíků, kteří rok od roku utíkají do Německa za lepším životem.

Je to konkrétně příběh dvou uprchlíků, kteří byli, surově zbiti dvěma muži, pracující pro jednu z největších bezpečnostních, soukromých agentur (European Homecare) v Německu. Jejichž zločiny, které byly provedeny na uprchlících, policie právem přirovnává, doslova k mučení, jež například probíhá ve věznici, Guantanamo na Kubě. Celý incident se podle německého tisku odehrál v nejlidnatějším městě Německa, Vestfálsku. Krom toho byl celý proces „mučení“ i několikrát nafilmován na mobilní telefon, patrně samotnými podezřelými. Všechny tyto nahrávky následně dostal na DVD do rukou místní novinář, který záznamy jen předal polici, která se případem začala ihned zabývat.

Celkem jsou k dispozici videa dvě, jedno video ukazuje muže (člena ochranné sužby), jak drží uprchlíka na zemi a ke jeho krku se tiskne bota, člena ochranné služby. V pozadí je pak vidět muž, který pózuje před kamerou.

Druhé video je horší, zobrazuje muže, opět uprchlíka, tentokrát ale sedícího na pozvracené matraci.

Že se tyto obrázky, skutečně podobají těm z Guantanamu, potvrdil i policejní velitel, Frank Richter, který konkrétně řekl, cituji:

Tyto obrázky se nejvíce podobají těm událostem, které se staly v Guantanamu.

Dále uvedl, že celý tento incident mohl mít i xenofobní podtext.

Oba strážci se tím baví.

Za poslední dobu se rozhodně nejedná o jediné dva útoky, které se staly. Podobné zacházení, dle policejního mluvčího, nahlásilo už více uprchlíku.

K videím se vyjádřil i prokurátor, německého města Siegen, pan Johannes Daheim, který konkrétně říká:

Je silně znepokojující, když si představíte, že lidé, kteří opustili svou zemi kvůli násilí, musí trpět i tam, kam přišli hledat ochranu. To ještě zhorší jejich psychickou újmu.

Co se týká budoucnosti samotných hlídačů, tak není pochyb o tom, že na ně bude od místních autorit, podáno obvinění. Současně s obviněním se také zajistí to, aby se tento incident už nemohl nikdy opakovat.

Jen na závěr je třeba dodat, že oba hlídači, byly vybráni z jakéhosi zařízení, které teď, bude s největší pravděpodobností prošetřovat policie. Osobně se k tomu zavázal i prezident městského zastupitelstva Gerd Bollermann. Poslední poznámkou v tomto článku bude fakt, že uprchlíků, stahujících se do střední Evropy je stále více. Jen německé úřady zaevidovali, počátkem tohoto roku na 65 700 žádostí o azyl a oficiálně se tak dostali až na samotnou špici v poskytování azylu.

Zdroj: AC24

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář