Několik schůzek o jednom tématu

Několik schůzek o jednom tématuZdroj: www.czech.ruvr.ru
Několik schůzek o jednom tématu
Zdroj: www.czech.ruvr.ru

S 23. srpnem odstartuje, nová série schůzek za účelem projednat a případně i nějak vyřešit Ukrajinskou krizi. Vůbec první schůzka, by měla být čistě, mezi čtyřma očima a konat se právě 23. srpna, kdy se sejde, německá kancléřka, Angela Merkelová, spolu ukrajinským prezidentem, Petrem Porošenkem.

Druhá schůze, se bude konat s odstupem tří dnů, tedy 26. srpna, kdy by se ukrajinský prezident, měl setkat se svým ruským kolegou, Vladimírem Putinem, spolu s předáky Celní unie (Bulharska a Kazachstánu), krom celní unie, by zde měla mít zastoupení i Evropská unie, která se na schůzi, chystá vyslat Catherine Ashtonovou a dva eurokomisaře pro obchod a energetiku, Karla De Guchta a Güntera Oettingera. Samotné urování, ukrajinské krize je však na této schůzi, až druhým tématem, protože poněvadž hlavním bodem bude, podepsání asociáční smlouvy, mezi Kyjevem a Evropskou unií.

Sami ruští experti, od těchto schůzek, mnoho neočekávají, důvodem je to, že schůzky se stejným tématem se konaly už 3krát a to za účasti Ruska, USA, Ukrajiny, Německa a Francie výsledků se ale stejně nedostalo.

Tento problém komentuje i odborník z Ústavu zemí SNS, Vladimír Žarichin, který tvrdí, že ten kdo by měl urovnávat celou tuto krizi je Kyjev, který zatím Donbasu a Luhansku, nic konstruktivního nenavrhl. Podle něj by bylo naprostou sebevraždou, kdyby se lidé, kteří odmítají současnou vládu v Kyjevě vzdáli nacistickým jednotkám, Národní gardy a soukromým armádám, jež patří oligarchům. Sám expert to komentuje takto:

Politici potřebují politický výsledek schůzky. Ale politický výsledek bude jenom v případě, že strany jsou připraveny na kompromisy, na jednání s oponenty, na dosažení shody. Nejsem momentálně přesvědčen, že ukrajinská strana přistoupí na kompromisy.

Jen poznámka na závěr. Petra Porošenka, po těchto dvou schůzkách, čeká ještě 4. a 5. září summit v Bruselu, kterého by se měl rovněž zúčastnit a na němž by měla být probíraná ta samá věc (Ukrajinské krize). Media, ale nemluví jen téhle schůzce. Ale například ve Francii, není ani vyloučena schůzka Petra Porošenka s Vladimírem Putinem. V Paříži zas píšou, že prezident Hollande, se chystá v půlce září svolat lídry Ruska, Ukrajiny a Německa, kolem kulatého stolu. A můžete jen hádat o čem se asi budou bavit?

Zdroj: Hlas Ruska

Několik schůzek o jednom tématu
Počet hlasů: 1
Průměr: 5

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář