Nebezpečná akce čínských stíhaček

Nebezpečná akce čínských stíhačekZdroj: www.airmercosur.blogspot.com
Nebezpečná akce čínských stíhaček
Zdroj: www.airmercosur.blogspot.com

Dva stíhací stroje Čínské lidové republiky se dle tvrzení amerického ministerstva obrany, Pentagonu svým startem k americkému špionážnímu letadlu, údajně dopustily velmi nebezpečné akce.

Celý incident se dle informací amerického ministerstva obrany odehrál 17. května, kdy k americkému špionážnímu letadlu, jež se snažilo trošku zmírnit, aktuálně velice vypjatou atmosféru mezi USA a Čínou, odstartovali dva stíhací, taktické letouny.

Důvodem této, dalo by se říci, velice pohotové čínské reakce na přítomnost amerického letounu v čínském vzdušném prostoru, může být aktuální dosti nepříjemná situace, která momentálně vládne mezi Spojenými státy a Čínou v Jihočínském moři.

Čínská republika si totiž na ostrovech, které leží ve výše zmíněném moři, buduje vlastní vojenské základny a snaží se nad těmito ostrovy a samozřejmě také nad mořem, prosadit si svou vlastní suverenitu. Není ovšem jediná, kdo o suverenitu těchto ostrovů a samotného moře usiluje! Do boje o území se přidali i někteří čínští sousedé, jako například; Vietnam nebo Filipíny, které rovněž usilují o nároky na nějaké území.

A podle aktuálních zpráv to vypadá, že právě těchto států, jako je Vietnam, nebo Filipíny se Spojené státy veřejně zastávají. Důkazem tohoto tvrzení může být poměrně nedávné prohlášení Spojených států, ve kterém Číně jasně vzkázali, že čínské nároky na suverenitu nemají žádné zákonné opodstatnění.

Současný Americko-čínský konflikt je navíc, krom uvedeného amerického prohlášení a čínských vojenských odvetných akcí, také dosti rozdmýcháván americkými vojenskými silami, které krom vysílání špionážních letounů také neustále provádí různé operace, prosazující „svobodu plavby.“

Během těchto „svobodných plaveb“ pak americké lodě, schválně proplouvají v těsné blízkosti čínských vojenských systémů a to Čínskou republiku dosti vytáčí.

Zdroj: Britské listy

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář