Nebezpečí války stále číhá za dveřmi

Nebezpečí války stále číhá za dveřmi
Nebezpečí války stále číhá za dveřmi
Zdroj: www.svobodnenoviny.cz

Pokud jste si mysleli, že hrozba vojenského konfliktu mezi Ukrajinou, Ruskem a popřípadě i Spojenými státy byla zažehnána, nyní mi prosím dovolte, abych vás z vašeho omylu vyvedl. Ano z omylu, dámy a pánové, skutečná válka, i když o tom bylo již mnohokrát psáno, ještě ani nezačala, zatím se to všechno „pod pokličkou“ pěkně vaří a dusí. Toto dušení ale nebude trvat na věčné časy, jednou ta poklička prostě spadne. A kdy přesně se tomu stane?

Podle mluvčího ukrajinské armády, Andrea Lysenka, který včera poskytl rozhovor, americkému časopisu Newsweek, američtí a ukrajinští vojenští představitelé, očekávají mohutnou ofenzívu pro-ruských separatistů do dvou měsíců, odhadují to přibližně v období mezi 12. dubnem a 9. květnem.

Abychom ale byly přesní, zde je odcitovaná část jeho prohlášení k novinářům:

Podle našich zpravodajských informací mají vojáci v Doněcké lidové republice plnou pohotovost a zpět ke svým útvarům byli povoláni i ti, kteří byli na zdravotní dovolené na Krymu, v Rusku i jinde.

Jak už bylo řečeno, tak tato slova ukrajinský mluvčí armády, Lysenko, zmínil včera, konkrétně na tiskové konferenci, kde mimo tyto věty, kritizoval také „údajně“ lživou propagandu Ruska, jež tvrdí, že ukrajinské ozbrojené síly, porušují příměří, jehož bylo dosaženo v Minsku. Stejný názor vyslovil jen před několika málo dny, dnes je tomu 10 dní, také bývalí vrcholný velitel sil a generál NATO, Wesley Clark, který konstatoval, že útok ze strany pro-ruských separatistů, lze očekávat do dvou měsíců.

Lysenko ale ve svých projevech na konferenci neustával a podotknul také na fakt, že jen za posledních 24 hodin, zemřeli vlivem vojenských akcí, které jsou prý pod velením pro-ruských separatistů, dva ukrajinští vojáci. S velice podobnými zprávami, přichází i ukrajinská média a vojenští zpravodajci, kteří rovněž tvrdí, že v posledních dnech se na Ukrajině zvyšuje počet ruských tanků a jiných ruských zbraní. První místopředseda ukrajinského parlamentu, dokonce prohlásil, že ke konci března, Rusko na svých hranicích s Ukrajinou, shromáždilo až 60 000 svých vojáků. Ruské úřady, ovšem takovéto akce odmítají.

Poznámka autora: Bodeť by to také neodmítali, když s touto zprávou přišla ukrajinská média, která jou teď a nyní pod masivním dohledem Západu.

Nicméně abychom pokračovali dále, tak co se ukrajinských, vojenských obětí týká, tak by bylo dobré dodat, že od podepsání příměří, které se „konalo“ v polovině února, zemřelo na ukrajinské území, dle ukrajinských zdrojů, více jak 100 ukrajinských vojáků. Velitelé vojsk ale dodávají že tato čísla mohou být, ještě daleko vyšší, odkazují se třeba na chaotickou situaci, která nyní panuje v Debalceve.

Důkazem, nebo spíše příkladem, že počet zraněných vojáků je ještě daleko vyšší, než se skutečně uvádí, nám může být třeba vojenský azovský pluk, jež spadá pod národní gardu a který jen ve svých „řadách“ zaznamenal od podepsání příměří, téměř 40 zraněných mužů. Na tento fakt, se ale vzápětí, ozývají pozorovatelé OBSE, jež vychází s tvrzením, že příměří je do znační míry dodržováno.

Poznámka autora: Toto trvalo, než to těm pánům z OBSE docvaklo.

Nyní se pěkně ukazuje, jak to vlastně s tím příměřím doopravdy je. Lidé z OBSE prohlašují, že příměří je do značné míry dodržováno a Ukrajina místo toho, aby zahodila své zbraně a řekla třeba: „Kašleme na to, pojďte se nějak dohodnout“, tak i přes toto prohlášení lidí z OBSE, činí pravý opak. Připravuje své vojáky na potenciální útok pro-ruských separatistů. U přístavního města Mariupol buduje rozsáhlé sítě zákopů a obranných valů, kterých je podle ukrajinských úřadů na jižních ukrajinských hranicích v dostiku se separatisty, něco kolem 300.

K celé situaci ohledně masivního budování obranných valů se zmínil také místopředseda ukrajinské vlády Genadij Zubka, který na veřejnost vyšel s těmito slovy a jehož slova odcitoval časopis Newsweek.

Nemáme příliš času, protože musíme dokončit obranný systém nejpozději do poloviny května.

Pokud by měla padnout další slova o dalších válečných přípravách Ukrajiny na potenciální válku, tak nesmíme zapomenout zmínit, třeba masivní navyšování vojáků ukrajinské armády, která chce dle tamějšího ministerstva obrany, navýšit počet vojáků ze současných 103 500 mužů na téměř 250 000 mužů. Jak už bylo mnohokrát zmíněno, tak Ukrajině nabízejí vojenskou pomoc, také Spojené státy, které hodlají do celé oblasti vyslat svou 173. výsadkovou brigádu, která se nyní pohybuje v italské Vicenze. Podle dostupných informací by tato vojenská brigáda mohla na Ukrajinu dorazit, koncem tohoto měsíce, přičemž se počítá, že by zde mohl proběhnout i vojenský výcvik, který by se konal v západo-ukrajinském městě, Javoriv.

Zdroj: Eportal

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář