Návštěva Vladimíra Putina ve Vídni

Vlajka Ruska
Vlajka Ruska
Zdroj: www.kurzy-anglictiny-nemciny.info

Ruský prezident, Vladimír Putin, přijal pozvání od svého rakouského kolegy, Heinze Fischera a přijede 24. června (zítra) na státní návštěvu do Vídně. Na programu této návštěvy je řešení aktuálních mezinárodních problémů, dohodnutí vzájemné spolupráce, nebo také osud, plynovodu „Jižní Proud.“

V souvislosti s tímto a dalšími tématy se Vladimír Putin potká i s rakouským, spolkovým kancléřem, Wernerem Faymannem. V minulosti již toto téma bylo řešeno: A to jak ze strany Ruského Gazpromu, tak i rakouské ropné a plynné společnosti OMV, která s Gaspromem, 29. dubna, podepsala spis o záměrech realizace, projektu, Jižní proud.

Nyní se na to podívejme, očima expertů. Ti totiž nevylučují fakt, že by se středem pozornosti, této návštěvy, nemohlo stát, urovnání mezinárodních vztahů a učinění z Rakouska, zprostředkovatele mezi USA a Ruskem. Nutno také podotknout, že návštěva Ruského prezidenta, Vladimíra Putina, byla podle tamějšího, rakouského tisku, naplánována už na květen, jenže díky problémům na Ukrajině se tak nestalo. Všechny formality šli stranou až s návštěvou Normandie, kde se Vladimír Putin setkal, krom Angeliny Merkelové, Hermana Van Rompuya, také s lídry Francie a USA.

Co se týká současných vztahů, mezi Ruskem a Rakouskem, tak se zdá, že Rakouské úřady, na rozdíl od jiných západních partnerů, zaujímají k Ruské federaci, neutrálnější postoj. A to i přes to, že Rakouský prezident, spolu s celou EU, odsoudil připojení Krymu k Rusku, později ale prohlásil: Kategorická volba mezi Ruskem a Západem je pro Kyjev nemožná. Podle samotných slov rakouského prezidenta má Ukrajina s Ruskem, mnohasetleté vztahy, které se projevují hlavně na východě Ukrajiny, kde lidé chtějí k Rusku, zatímco ta západní část se chce přifařit EU. Podle rakouského prezidenta je společný postoj ukrajinské společnosti jen těžko možným, pokud bude vnucována jen výhradně jedna cesta.

No a pokud bychom měli mluvit o západu, tak tam, už „automaticky,“ považují návštěvu Ruského prezidenta, Vladimíra Putina, za nesprávnou v nesprávný čas. Údajně to nepřímo ospravedlňuje akce Moskvy na Ukrajině. Podobný postoj zaujímá Polsko i pobaltské země. Ale Rakousko, které není členem NATO, plnilo ještě v letech studené války zprostředkovatelskou funkci mezi SSSR a Západem. Říkalo se mu dokonce „budovatel mostů“.

Zdroj: Hlas Ruska

Prosím ohodnoťte tento článek

Mohlo by vás zajímat:

Pošlete tento článek dál, pokud se Vám líbí :o)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Share on Tumblr

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů

Filip Melichar

Jmenuji se Filip Melichar bydlím v Praze, též v Praze studuji, střední školu a od konce roku 2013, konkrétně od 27. prosince, vydávám Bloumatele. S psaním a vydáváním článku jsem začal z důvodu, velké touhy, sdělit lidem informace a dozvědět se něco o dnešním světě. Krom těchto důvodu mě do psaní tlačí i chuť komentovat.

Napsat komentář